Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nden Bir İlk Daha: Hafız Öğrencilere Yönelik “Hafızlık Pekiştirme Etkinliği” Ordu Ünye’de Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nden Bir İlk Daha: Hafız Öğrencilere Yönelik “Hafızlık Pekiştirme Etkinliği” Ordu Ünye’de Yapıldı

2015 Yaz Etkinlikleri kapsamında Ordu-Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesinde hafız öğrencilere yönelik “Hafızlık Pekiştirme Etkinliği” gerçekleştirildi.

 

Türkiye’nin dört bir yanından 9 hafızlık proje okulundan gelen 68 hafız öğrenci, bir ay boyunca hafızlık pekiştirme eğitimlerine katıldı. 27 Temmuz 2015–21 Ağustos 2015 tarihleri arasında Ordu-Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen etkinlikte hafızlık pekiştirme eğitimiyle birlikte Arapça, Hadis, Tefsir, Fıkıh, Kelam, Tashih-i Hurûf, Dini Musikî ve Mesleki Yeterlilik gibi takviye dersler verildi.

 

Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen açılış programına Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Aykut Fidan, daire amirleri, okul müdürleri ve hafız öğrenciler katıldı.

 

Türkiye’nin dört bir tarafından programa katılan hafız öğrenciler, program süresince gösterdikleri gayret ve özveri ile göz doldurdular. Ayrıca tarihi ve kültürel mekânlara yapılan geziler de programa farklı bir boyut kazandırdı.

 

Prof. Dr. İsa İBCİOĞLU, Doç. Dr. Osman ŞAHİN, Yrd. Doç. Dr. Salih KESKİN ve Daire Başkanımız Mehmet Nezir GÜL farklı tarihlerde hafız öğrencilerimizle buluşarak hasbihaller gerçekleştirdiler.

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Lokman AK koordinesinde Anadolu imam hatip liselerindeki hafız öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirilen hafızlık pekiştirme etkinliği kapsamında Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesinde kapanış programı gerçekleştirildi.

 

 

Program; hafız öğrencilere “Katılım Belgesi” verilmesi, hediyelerin takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.


Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.