Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden Bir İlk Daha: Öğretmenlere Yönelik Yoğunlaştırılmış Arapça Muhadese Kursu

Rize Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesinde, öğretmenlerimize yönelik yoğunlaştırılmış “Arapça Muhadese Kursu” gerçekleştirildi. 
Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden Bir İlk Daha: Öğretmenlere Yönelik Yoğunlaştırılmış Arapça Muhadese Kursu

27 Temmuz-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında 80 öğretmenin katılımıyla yapılan etkinliğin açılışına, Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ da katılarak kursiyerlere hitap etti.

 

Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde yapılan etkinlikle eğitim öğretim aşamasında ve Arapça yarışmalarında yoğun emek harcayan Arapça öğretmenlerimize Arapçayı daha etkin bir şekilde kullanma becerisini kazandırmak amaçlandı. Bu kapsamda dinleme, anlama, konuşma, yazma ve çeviri etkinlikleriyle yoğunlaştırılmış bir dizi etkinlik yürütüldü.

 

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi ve Rize Kaptan Ahmet Erdoğan AİHL’den öğretim elemanlarının görevlendirildiği etkinlikte, anadili Arapça olan akademisyenlerden de büyük oranda faydalanıldı.

 

Ayet ve Hadisleri Arapça Yorumlama, Kalıpları Kullanma, Kelimesi Benden Cümlesi Senden, Metin Oluşturma ve Yazma, Ardıl Tercüme, Fıkra/Kıssa Anlatma, Hayat Hikâyesi/Özgeçmiş, Sınıfta Röportaj Yapma, Doğaçlama Konuşturma ve Video Dinleme-Yorumlama gibi etkinliklerin yanı sıra hafta sonları ise sosyal ve kültürel faaliyetler yapıldı.

 

21 Ağustos 2015 Cuma günü etkinliğin kapanış programı gerçekleştirildi. Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ kursiyerlere sertifikalarını dağıttı. Kursiyerler yaptıkları konuşmalarda, ilki gerçekleştirilen etkinliğin kendileri için beklenenin çok ötesinde kazanımlar sağladığı, hem Genel Müdürlüğün hem de okulun kendilerine her türlü imkânı sunduklarını belirterek duydukları memnuniyetleri dile getirdiler.

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.