Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden Yönetici ve Öğretmenlerin Mesleki Gelişimine Büyük Katkı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden Yönetici ve Öğretmenlerin Mesleki Gelişimine Büyük Katkı

 

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü´nün, nitelikli bir eğitimde kilit role sahip olan eğitim yöneticileri ve öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla başlattığı Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP), Öğretmen Gelişim Programı (ÖGEP) ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP) tüm Türkiye’de uygulanmaya devam ediyor.

Kişisel ve Mesleki Gelişim

İmam hatip liseleri ile imam hatip ortaokullarında görev yapan eğitim yöneticileri ile öğretmenlerin yaşam boyu öğrenme anlayışı çerçevesinde, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sunmak, meslekleri ile ilgili güncel gelişmeleri takip etmelerini sağlamak, çağın gereklerine uygun bir eğitim hizmeti sunabilmeleri için gerekli bilgi, beceri ve tutumları kazanmalarına yardımcı olmak üzere planlanan programlar Türkiye genelinde tüm il ve ilçelerde uygulanıyor.

Her Ay En Az Bir Program

Programlar, eğitim yöneticileri ve öğretmenlerin ayda en az bir kere kendi okullarındaki veya farklı okullardan meslektaşlarıyla buluşmalarına; bilgi, birikim ve tecrübe paylaşımında bulunmalarına, iyi örneklerin tüm okullara yayılmasına ve yaşanan sorunlara ortak akılla kalıcı çözümler üretebilmesine de imkân sağlıyor.

Kalite Takip Sistemine İşleniyor

Programlarda yönetici ve öğretmenler tarafından gerçekleştirilebilecek çok sayıda çalışma önerisine yer veriliyor. Öneriler arasından her ay için en az biri seçilerek Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen Kalite Takip Sistemindeki (KTS) “Öğretmenler ve Eğitim Yöneticileri Alanı”na işleniyor. Sisteme işlenen faaliyetler il milli eğitim müdürlükleri ve Genel Müdürlük tarafından KTS üzerinden takip ediliyor.

 ÖGEP ( Öğretmen Gelişim Programı )

DÖGEP ( DKAB Öğretmenleri Gelişim Programı )

YÖGEP ( Yönetici Gelişim Programı )

 

27-12-201827-12-201827-12-201827-12-201827-12-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.