Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Din Öğretimi Materyalleri Sitesi Yayında

Din Öğretimi Materyalleri Sitesi Yayında

E-içerik tasarlama ve geliştirme çalışmaları kapsamında Genel Müdürlüğümüz tarafından geliştirilen materyallerin yayımlanması amacıyla dogmmateryal.meb.gov.tr adresinde "Din Öğretimi Materyalleri" web sitesi oluşturulmuştur. Bu siteden tüm öğretmen ve öğrenciler Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ders kitaplarına etkileşimli şekilde ulaşabilecek, hazırlanan e-kitaplar ile etkin ve verimli dersler işlenebilecektir. Bu kapsamda öğretim materyalleri html animasyonlu olarak sisteme yüklenmeye devam edilecektir.

2018 yılı Ekim ayı itibariyle öğretmen ve öğrencilerin kullanımına açılan dogmmateryal.meb.gov.tr sitesinde ilk olarak Kur’an-ı Kerim 5. Sınıf ders kitabının interaktif tasarımı sisteme yüklenmiş ve kullanıma açılmıştır. Diğer kitapların sesli ve etkileşimli tasarımlarının da sisteme yüklenmesi için çalışmalar devam etmektedir.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.