Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

DKAB ile AİHL Meslek Dersleri Öğretim Programları Arapça ve İngilizce Dillerine Çevrildi

DKAB ile AİHL Meslek Dersleri Öğretim Programları Arapça ve İngilizce Dillerine Çevrildi

Ülkemizdeki din öğretimi tecrübesinin paylaşılması amacıyla Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Anadolu İmam Hatip Liseleri Meslek Dersleri Öğretim Programları 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Arapça ve İngilizce dillerine tercüme edildi.   

Medeniyet tasavvuru gelişmiş; millî, manevi, ahlaki ve insani değerlerle kuşanmış; ülkesine ve insanlığa faydalı olma idealine sahip, evrensel karakteri güçlü bireylerin yetiştirilmesi amacıyla hazırlanan öğretim programlarının başka dillere tercümesi, küreselleşen dünyada oluşan farklı İslam algılarını ve diğer dinî inançları tanıyıp değerlendirme noktasında gençliğimize ve dünyaya ışık tutacaktır.

Türk eğitim sistemi içerisinde telif bir model olarak gelişen; fen ve sosyal bilimler, dil, spor, sanat, kültür dersleri ile temel İslam bilimlerini aynı programda birleştirerek evrensel karakteri güçlendirilen imam hatip okulları, milli ve özgün bir model olarak başka ülkelere örnek olma potansiyelini artırmaya devam etmektedir.

 

DKAB (4-8) Öğretim Programı Arapça

DKAB (4-8) Öğretim Programı İngilizce

DKAB (9-12) Öğretim Programı İngilizce

AİHL Meslek Dersleri Öğretim Programı Arapça

AİHL Meslek Dersleri Öğretim Programı İngilizce 

26-12-201826-12-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.