Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Dört Kıta, Yetmişi Aşkın Ülkeden Öğrencilerle Eğitim İmkânı; Uluslararası Anadolu İmam Hatip Burs Başvuruları Başladı…

Dört Kıta, Yetmişi Aşkın Ülkeden Öğrencilerle Eğitim İmkânı; Uluslararası Anadolu İmam Hatip Burs Başvuruları Başladı…

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi Projesi; Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Diyanet Vakfı arasında yapılan protokol çerçevesinde müştereken yürütülmektedir Bahse konu proje çerçevesinde; halkı Müslüman olan ülkeler ile Müslümanların yaşadığı diğer ülkelerdeki din görevlisi ve din eğitimi personelinin yetiştirilmesine katkı sağlamak, yükseköğrenim öncesinde din eğitimi almak isteyen öğrencilere destek vererek, eğitim ve kültür işbirliğini geliştirmek, makul ve barışı önceleyen bireyler yetiştirerek dünya barışına katkı sunmayı amaçlamaktadır.

Bu kapsamda her yıl olduğu gibi önümüzdeki eğitim öğretim yılında da Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liselerinde eğitim görmek maksadıyla burslu öğrenciler seçilecektir.

Öğrencilerin on-line başvuru yapmaları için http://burs.tdv.org adresi kullanılacaktır.

Bahse konu başvuruya dair detaylı bilgilerin yer aldığı ve dört dilde hazırlanan afişler yurt dışı teşkilatı olan kurum ve kuruluşlarla paylaşılmıştır.

02-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.