Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli  (ERDEM) Destek 2022 Programı kapsamında projeleri desteklenen 160 okul koordinatörüyle çevrim içi "ERDEM 2022 Proje Bilgilendirme Toplantı'sı yapıldı.
Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün açılış konuşmasıyla başlayan bilgilendirme toplantısında imam hatip okullarında öğrenim gören öğrencilerin akademik başarı, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla uygulanmakta olan "Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 Programı" proje yürütme sürecinde takip edilmesi gereken yol haritası ve ilgili hususlar istişare edildi.   

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül toplantıda yaptığı konuşmada hibe almaya hak kazanan okullarımıza başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Gül, yapılan çalışmalar ve proje faaliyetlerinin çocuklarımızın mesleki ve kişisel gelişimi yanında milli, manevi, ahlaki değerlerine ve  imam hatip okullarında kurum kültürünün yerleşmesine de önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir 2020 yılından itibaren başarıyla uygulanan ERDEM projesinin bu yıl farklı bir formatta uygulandığını, en az üç okulumuzun bir araya gelerek ortaklaşa proje hazırladıklarını ve proje sürecini birlikte yürüteceklerini belirtti. Bu durumun da okullarımız arasında iletişim, yardımlaşma ve takım ruhunun oluşmasına önemli katkılar sunacağını ifade etti.

Programda Ar-Ge ve Projeler Dairesi'nden Milli Eğitim Uzmanı Abdullah Cevizci, Proje-Bütçe Planlama Sorumlusu Güngör Faruk Kuru, Sosyal Medya ve Tanıtım Sorumlusu Ömer Çöklü  "ERDEM Proje Yürütme Süreci" ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdiler.

Toplantı proje koordinatörlerinin proje süreci ile ilgili soru-cevap ve öneriler bölümüyle sona erdi.

25-08-202225-08-202225-08-202225-08-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.