Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 Programına Başvurular Başladı

Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 programına başvurular başladı.
Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 Programına Başvurular Başladı

ERDEM Destek 2022 Programı ile Anadolu imam hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerin millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi; bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri üretme ve yürütme becerilerinin kazandırılması; okulların kendi kapasiteleri doğrultusunda hazırladıkları projeler ile okullar arası başarı farkının azaltılması ve eğitim öğretimin iyileştirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca okullarımızın ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirmeleri, birbirleriyle etkili iletişim kurarak takım ruhu oluşturmaları, örnek ve başarılı çalışmaların paylaşılması amaçlanmaktadır. 

Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 Programı kapsamında, beş ana başlıkta okulların uygulayacakları projelere 50 bin liraya kadar destek sağlanacaktır.

ERDEM Destek 2022 Programı kapsamında belirlenen ana başlıklar:

       1. Toplumsal Sorumluluk ve Gönüllülük

       2.Kültür ve Sanat

       3.Fiziksel Aktivite, Spor ve Sağlık

       4.Kişisel ve Mesleki Gelişim

       5.Bilimsel Çalışmalar ve Yenilikçi Fikirler

Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 Programı tanıtım toplantısı Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, ARGE ve Projeler Daire Başkanı Uğur TECİR ve 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden İl ARGE koordinatörlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Genel Müdürümüz GÜL, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen projelerin amacının çocuklarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize ve okullarımıza azami katkıyı sağlamak olduğunu ifade ederek; İl ARGE birimlerimiz bakanlığımız projelerinin tanıtılmasında ve yaygınlaştırılmasında önemli bir görev ifa ediyor dedi. Daire Başkanı TECİR, "Her Okul En İyisini Hak Ediyor" sloganıyla çıktığımız ERDEM projesiyle okullarımızda eğitimin kalitesinin artmasına katkı sunacaklarını belirtti. Projeyle ilgili bilgilendirme sunumundan sonra soru ve cevaplarla toplantı sona erdi.

Kılavuz ve başvuru                                                              

Destek Programına başvurular, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Bilgi Sistemi (http://dogm.meb.gov.tr/bilgisistemi/) üzerinden, 29.04.2022 tarihine kadar yapabilecektir.

ERDEM Destek 2022 Programı Uygulama Kılavuzu ve Başvuru Formuna ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://dogmprojeler.meb.gov.tr/ProjeDetay.aspx?id=18

 

18-03-202218-03-202218-03-202218-03-2022

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.