Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Endonezya Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Endonezya Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere ülkemizde bulunan Endonezya heyeti; ülkemizin din eğitimi tecrübesi hakkında bilgi edinmek, imam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip liselerindeki eğitimi yerinde görmek üzere Genel Müdürlüğümüze ziyarette bulundu. 

Türkiye Maarif Vakfı’nın davetlisi olarak ülkemizde bulunan ve Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ tarafından kabul edilen heyette; Endonezya Cumhuriyeti Din İşleri Başkanlığı İslami Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kamaruddin Amin, Din İşleri Bakanlığı İslami Eğitim Direktörü Dr. İmam Şafei, Din İşleri Bakanlığı İslami Yüksek Eğitim Kurumsal Eğitim Bölüm Başkanı Lelis Hemiatin Tsuroya, Din İşleri Bakanlığı Uzmanı Edy Suprianto, Yurtdışı Akademisyen Yetiştirme Program Direktörü Yeni Ratna Yuningsih ve Büyükelçilik yetkilileri yer aldı. Heyete, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Zekeriya AKÇAM mihmandarlık yaptı.

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ heyete ülkemizin örgün din öğretimi tecrübesi hakkında bilgi vererek program ve uzman desteği başta olmak üzere tecrübe aktarımı yapılabileceğini ifade etti, heyete imam hatip ortaokullarında uygulanan hafızlık eğitimi konusunda geniş bilgiler verdi.

Genel Müdürümüz YILMAZ; Türkiye’nin din öğretimi tarihi, imam hatipler, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi ile din-ahlak-değerler alanındaki seçmeli dersler ve içerikleri hakkında bilgi verdi. Heyetin, imam hatip ders müfredatını ve tematik program uygulayan Anadolu imam hatip lisesi proje okullarını ilgiyle karşıladığı kabulde, uluslararası Anadolu imam hatip liseleri hakkında paylaşımda bulunuldu.

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ talep edilmesi halinde ülkemizin din öğretimi tecrübesi doğrultusunda gerekli desteğin sağlanacağını ifade ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Endonezya heyetine İngilizceye çevrilmiş imam hatip liseleri müfredatı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi müfredatı, Genel Müdürlüğümüzce İngilizce ve Arapça olarak hazırlanan Türk Eğitim Sisteminde Din Öğretimi isimli kitapçıklar ile “Vizyon Belgesi”nin İngilizce tercümesi takdim edildi.

Heyet, hafızlık eğitimini yerinde görmek üzere Pursaklar Medine İmam Hatip Ortaokulunu, İmam Hatip Lisesi eğitimini yerinde görmek amacıyla da Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesini ve ardından Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini ziyaret etti. Heyetin ziyaretlerine Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Zekeriya AKÇAM ile Genel Müdürlüğümüz Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa YILDIZ ve Eğitim Uzmanı Ahmet GÜNDÜZ de eşlik etti.

 

 

 

02-01-201802-01-2018

 

02-01-201802-01-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.