Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Endonezya Heyetini Bakanlığımızda Ağırladık

Endonezya'dan Ülkemize gelen 15 kişilik heyeti, Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'ın heyet başkanlığında 28 Aralık 2019 Cuma-31 Aralık 2019 tarihlerinde Bakanlığımız ve okullarımızda ağırladık, çeşitli kamu kurumlarını ziyaret etmelerini koordine ettik.
Endonezya Heyetini Bakanlığımızda Ağırladık

 

 

Bakanlığımızda yapılan toplantıda Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü adına Bakan Danışmanı Mustafa Sever sunum gerçekleştirdiler.

 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz sunumda Endonezya heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; Türkiye'deki din öğretimi ve Genel Müdürlüğümüzün hizmet sahası, din öğretimi tarihi, imam hatiplerin tarihi seyri, imam hatip ders programları ve ders kitapları; öğrencilerin bir üst eğitim kademesine geçişleri, yükseköğretim sistemi ve öğrencilerin yerleşmesi, mezuniyet sonrası istihdam; öğretmenlerin eğitimi, formasyonu ve istihdamı; öğretmen ve yöneticilerin hizmetiçi eğitimleri; temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din-ahlâk-değerler alanındaki seçmeli dersler ve içerikleri; Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanlığının faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Endonezya heyeti Başkanı Ainurrofiq Türkiye'de ağırlanmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek; ülkesinin eğitim sistemi ve din eğitimi alanındaki çalışmalar hakkında bilgi verdi, Türkiye'nin din öğretimi tecrübesini çok önemsediklerini, bu tecrübeden faydalanmayı arzu ettiklerini dile getirdi.

 

 Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, program ve uzman desteği başta olmak üzere uluslararası kardeş okul uygulaması, yaz eğitim etkinlikleri, uluslararası Anadolu imam hatip liseleri ve bu okullarda Endonezya'dan daha fazla sayıda öğrencinin öğrenim görmesi, imam hatip ortaokullarında uygulanan örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi ve öğretmenlerin niteliğini geliştirmeye yönelik çalışmalar hakkında iş birliği yapabileceklerini dile getirerek talep edilmesi halinde Türkiye'nin din öğretimi birikimiyle her zaman Endonezya'nın yanında olacaklarını belirtti.

 

Endonezya heyeti okullarımızda çeşitli incelemelerde bulundu, eğitim ortamlarını yerinde görme imkânı yakaladı. Heyetin İstanbul Üsküdar İTO Mavi Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesindeki ziyaretine Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Ankara Çankaya Ümitköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki okul ziyaretine ise Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanımız Mustafa Yıldız, Eğitim Uzmanımız Ahmet Gündüz, Öğretmenimiz Ahmet Turan eşlik etti.

 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz heyete; Anadolu İmam Hatip Liseleri Meslek Dersleri ile Temel Eğitim ve Ortaöğretim Kurumları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Müfredatlarının Arapça ve İngilizce dillerine çevirilerini, Genel Müdürlüğümüzün Arapça ve İngilizce dillerine çevrilmiş tanıtım ve uygulama kitaplarını hediye etti.

03-01-202003-01-202003-01-202003-01-202003-01-202003-01-202003-01-202003-01-202003-01-202003-01-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.