Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Erasmus+ 2022 Okul Eğitimi Akreditasyonunda Genel Müdürlüğümüz Hibe Almaya Hak Kazandı

2022 Yılı Okul Eğitimi Alanında Erasmus+ Akreditasyonu Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA121-SCH) Kapsamında Genel Müdürlüğümüz Hibe Almaya Hak Kazandı 
Erasmus+ 2022 Okul Eğitimi Akreditasyonunda Genel Müdürlüğümüz Hibe Almaya Hak Kazandı

2022 yılı Erasmus+ Okul Eğitimi Alanında Erasmus Akreditasyonuna Sahip Kuruluşlar için Öğrenci ve Personel Hareketliliği başvurularına ilişkin hibe tahsis süreci tamamlandı. Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yapılan duyuruya göre 2022 Yılı Okul Eğitimi akreditasyon süreci kapsamında Bakanlığımız merkez teşkilatından hibe tahsisine hak kazanan tek birim Din Öğretimi Genel Müdürlüğü oldu. Genel Müdürlüğümüze 2022 Yılı okul eğitimi hareketliliğine yönelik Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 107.660,00 Avro tahsis edildi.

Erasmus+ Program Rehberinde belirtilen çerçeveye uygun olarak belirlenen ve Türkiye Ulusal Ajansı internet sayfasında ilan edilen kurallar göz önünde bulundurulmak üzere kullanılacak hibe ile, daha önceden belirlenmiş olan İmam Hatip Okullarında görev alan öğretmen ve öğrenim gören öğrenciler yurt dışı hareketliliği gerçekleştirebileceklerdir.

Detaylı bilgi için tıklayınız (https://www.ua.gov.tr/haberler/2022-yili-okul-egitimi-alaninda-erasmus-akreditasyonuna-sahip-kuruluslar-icin-ogrenci-ve-personel-hareketliligi-hibe-basvurularina-ka121-sch-iliskin-sonuclar/ )

Katılım sağlayacak tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılı proje çalışmalar diliyoruz.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.