Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

ERDEM Destek 2022 Programı Proje Başvuruları Sonuçlandı

ERDEM Destek 2022 Programı Proje Başvuruları Sonuçlandı

ERDEM Destek 2022 Programı ile Anadolu imam hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrencilerin millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi; bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri üretme ve yürütme becerilerinin kazandırılması; okulların kendi kapasiteleri doğrultusunda hazırladıkları projeler ile okullar arası başarı farkının azaltılması ve eğitim öğretimin iyileştirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca okullarımızın ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirmeleri, birbirleriyle etkili iletişim kurarak takım ruhu oluşturmaları, örnek ve başarılı çalışmaların paylaşılması amacıyla yürütülen "Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 Programı" proje başvuruları sonuçlandı. 

ERDEM Destek 2022 Programı'na okullarımız tarafından yoğun ilgi gösterildi. Destek Programı'na 1150 imam hatip okulu ortaklaşa hazırladıkları 370 proje ile başvuru yaptı. 

Destek programına başvuru yapan 370 proje arasından yapılan değerlendirmeler sonucunda 160 okulumuzun ortaklaşa hazırladığı 51 proje hibe desteği almaya hak kazandı. 

Destek Programına başvuran okullarımıza teşekkür eder, projeleri kabul edilen okullarımıza çalışmalarında başarılar dileriz. 

Erdem Destek 2022 Programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan okul listesi için tıklayınız.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.