Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Erdem Destek 2022 Projesi Kapsamında Okullarımız Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

ERDEM Destek 2022 Programı Kapsamında Kırıkkale Yaylacık Şehit Oğuz Sünbül İmam Hatip Ortaokulu, Balışeyh İmam Hatip Ortaokulu  ve  Sulakyurt Şehit Köksal  Kaşaltı İmam Hatip Ortaokulu Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.
Erdem Destek 2022 Projesi Kapsamında Okullarımız Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

"Her Dem Spor ve Kitap" projesiyle destek almaya hak kazanan okullarımız proje faaliyetleri kapsamında Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nü ziyaret ettiler. Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanımız Uğur Tecir ve Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul'a projeleri hakkında bilgi verdiler. Ankara ziyareti kapsamında Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesini de ziyaret eden okullarımız, Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ve okulumuzda sergilenen Başarılı Örnekler Sergisi'ni gezdiler.

Üç okulumuz ortaklaşa gerçekleştirdikleri proje kapsamında bilek güreşi, dart ve bocce gibi spor dallarında çalışma ve faaliyetler gerçekleştirmektedirler. İlgili spor alanlarında başarılı olan ve il dereceleri olan okullarımız Türkiye geneli müsabakalara hazırlanmaktadır. Ayrıca proje kapsamında  sporla üreten okuma masası tasarlanacaktır. Öğrenciler kitap okurken veya ders çalışırken masa altında bulunan pedal ünitesi ve güneş paneli  ile elektriğini üretecek masa üzerine yerleştirilecek taşınablilir bellek (USB) ünitesi ile cep telefonunu veya tabletlerini şarj edebileceklerdir.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, "İmam Hatip Okulları Öğrenci Başarısının Artırılmasına Yönelik Ar-Ge Çalışmaları" kapsamında imam hatip okullarında öğrenim gören öğrencileri bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen, çevreye saygılı ve onu koruyan bireyler olarak yetiştirmek, öğretmen ve idarecilerimizin akademik ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve eğitim ekosisteminin en önemli paydaşlarından biri olan velilerimize rehberlik yapmak amacıyla "Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 Programı"nı uygulamaktadır.

ERDEM Destek 2022 Programı ile;

1.    Toplumsal Sorumluluk ve Gönüllülük

2.    Kültür ve Sanat

3.    Fiziksel Aktivite, Spor ve Sağlık

4.    Kişisel ve Mesleki Gelişim

5.    Bilimsel Çalışmalar ve Yenilikçi Fikirler

Beş ana başlıkta, çağrıya çıkıldı ve okullarımız tarafından yoğun ilgi gösterildi. Destek Programı'na 1150 imam hatip okulu ortaklaşa hazırladıkları 370 proje ile başvuru yaptı. 

Destek programına başvuru yapan 370 proje arasından yapılan değerlendirmeler sonucunda 160 okulumuzun ortaklaşa hazırladığı 51 proje hibe desteği almaya hak kazandı. 

22-11-202222-11-202222-11-202222-11-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.