Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Erzurum-Aziziye Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde Düzenlenen Öğretim Yöntem ve Teknikleri "Kur'an-ı Kerim" Kursu Tamamlandı

Erzurum-Aziziye Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde Düzenlenen Öğretim Yöntem ve Teknikleri

Genel Müdürlüğümüz tarafından Erzurum-Aziziye Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde öğretmenlerimize yönelik düzenlenen, "Kur'an-ı Kerim" kursu Türkiye genelinde İHL meslek dersleri ve DKAB öğretmenlerinin katılımlarıyla 8-12 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Hizmetiçi eğitim faaliyetinde kursiyerlere, alanında uzman eğitimciler tarafından, Kur'an-ı Kerim Öğretiminde; temel ilkeler, yöntemler, yaklaşımlar, öğretim uygulamaları ezberleme yöntemleri, kıraat öğretiminde yaygın hatalar ve bu hataları düzeltme yolları, materyal kullanımı, özgün materyaller hazırlama ve geliştirme, anlam öğretimi, sınıf yönetimi, öğretim etkinlikleri, ölçme-değerlendirme, örnek uygulamalar konu başlıklarında eğitimler verildi. Örnek uygulama paylaşımları ile de okullarımızda yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Kapanış programında eğitim yöneticileri; kursta görev alan öğretim görevlileri, kursiyerler ve Aziziye-Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü yönetici ve personeline teşekkürlerini ilettiler. Kursiyerlerin memnuniyetleri ve iyi dilekleriyle kursun kapanışı gerçekleştirildi.

13-08-202213-08-202213-08-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.