Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

eTwinning ve Erasmus+ Bilgilendirme Webinarlarımız Başladı

eTwinning ve Erasmus+ Bilgilendirme Webinarlarımız Başladı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü bünyesindeki okullarımızda ulusal ve uluslararası alanda projelerimizi zenginleştirmek, okullar arası işbirliği sağlayarak fırsat eşitliği sunmak ve öğretmenlerimize mesleki anlamda destek olmak amacıyla 2021-2022 eğitim yılı boyunca "eTwinning ve Erasmus+ Bilgilendirme Webinarları" düzenliyoruz.

İlk bilgilendirme webinarımız 6 Ekim 2021 tarihinde hem imam hatip okullarından hem de Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı diğer okullardan çeşitli branş öğretmenlerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya Ulusal Destek Servisi Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih DÖĞER katılarak ülke çapındaki projeler hakkında bilgi verdi. Ayrıca Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı tüm okulların sisteme kayıtlı olduğu ve şu ana kadar 6500 civarında proje yapıldığı bilgisini verdi. İlk oturumda eTwinning içerik geliştirme eğitmenlerinden Sevinç AYTAŞ ve Güniz ÇALIŞKAN KILIÇ eTwinning portalı kullanımı, sisteme öğrenci entegrasyonu ve okul ortaklıkları hususunda bilgi verdiler.

Kurumsal olarak düzenlediğimiz eğitim amaçlı ve tüm öğretmenlerimize açık olan webinar serimizde eTwinning ve Erasmus+ projelerinin içerikleri, yazım aşamaları, ulusal ve uluslararası kalite etiketi başvuruları ile eTwinning Okulu olma süreçleri hakkında bilgi verilmeye devam edilecektir. Çoğunluğu kurumumuzun bünyesindeki öğretmenlerden oluşan deneyimli eğitmen kadrosuyla gerçekleşecek çevrimiçi oturumların kayıtlarına Youtube kanalımız  "MEBDinÖgretimi TV" üzerinden de ulaşılabilecek.

07-10-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.