Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce imam hatip okullarında öğrencilerin eğitim öğretime devam ederken farklı yöreleri sosyo-kültürel açıdan tanımaları, tarihi ve kültürel miras bilinci kazanmaları, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmaları amacıyla başlatılan Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı değerlendirme süreci tamamlandı.
Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Değişim Programına başvuran 153 projeden (306 okul) 34'ü (68 okul) desteklenmeye hak kazandı. Program ile 441'i kız ve 342'si erkek olmak üzere toplam 783 öğrenci eğitim öğretim süreciyle birlikte çeşitli faaliyetler gerçekleştirecektir. İzmir'den Van'a, İstanbul'dan Gaziantep'e, Uşak'tan Giresun'a, Denizli'den Elazığ'a, Çankırı'dan Bitlis'e gerçekleşecek hareketlilikte öğrencilerimiz 37 ilimizde toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri ve Yazar Sezai Karakoç'a yönelik etkinlikler de yapacaktır. Mayıs ve Ekim aylarında uygulanacak projelerde öğrencilerimiz tarihi mekânları; müze, kale, cami, külliye ve medreseleri,üniversite ve bilim merkezlerini gezicek,düzenlenecek yarışmalarla ve turnuvalarla sportif; sinema, okçuluk, ebru gibi atölyelerdeki çalışmalarla sanatsal etkinliklere katılacaklardır. Ayrıca ziyaretler sırasında yöresel lezzetlerin tanıtılması ve tattırılması sağlanacak.

Öğrencilerin proje süresince edindikleri bilgi, beceri ve kazanımlarını aktaracakları Evliya Çelebi Öğrenci Seyahatnamesi hazırlanacaktır.

Evliya Çelebi Değişim Programına kabul edilen proje listesi için tıklayınız.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.