Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Genel Müdürlüğümüzce imam hatip okullarında öğrencilerin eğitim öğretime devam ederken farklı yöreleri sosyo-kültürel açıdan tanımaları, tarihî ve kültürel miras bilinci kazanmaları, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmaları amacıyla başlatılan "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı" değerlendirme süreci tamamlandı. 
Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Değişim Programı kapsamında 102 okul desteklenmeye hak kazandı. Program ile 479'u kız ve 619'u erkek olmak üzere toplam 1098 öğrenci eğitim öğretim süreciyle birlikte çeşitli faaliyetler gerçekleştirecektir. Öğrenciler 51 ilimizde toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetlerinin yanında Nuri Pakdil'e yönelik etkinlikler de yapacaktır.

Program kapsamında öğrencilerin proje süresince edindikleri bilgi, beceri ve kazanımlarını yansıtacakları "Ödüllü Kısa Film Yarışması" da yapılacaktır.

Evliya Çelebi Değişim Programı'na kabul edilen proje listesi için tıklayınız.

27-03-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.