Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Başvuruları Başladı

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Başvuruları Başladı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü özgün bir uygulamayı hayata geçiriyor.

 

Genel Müdürlüğümüz Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanlığı "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı" adıyla yeni bir özgün ve model uygulamayı hayata geçirmektedir. Program pansiyonu olan Anadolu İmam Hatip Lisesindeki öğrencilerimize, ülkemizin farklı il ve bölgelerinin tarihî ve kültürel zenginliklerini tanıtma, farklı kültür çevrelerinde yetişmiş öğrencilerin sosyo-kültürel açıdan birbirlerini tanımalarını sağlama, kardeşlik duygularının gelişmesine katkıda bulunma, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetlerine katılma amacıyla hazırlanmıştır.

Pansiyonu olan Anadolu İmam Hatip Liseleri 11 Şubat - 08 Mart 2022 tarihleri arasında Genel Müdürlük Kalite Takip Sistemi (KTS) üzerinden Programa başvurabilecektir. Başvuruları kabul edilen projelere destek sağlanacaktır. Program çağrısının kapsamı, kimlerin başvuru yapabileceği, proje başvuru süreci ve diğer hususlar Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Çağrı Rehberinde (Rehber için http://dogmprojeler.meb.gov.tr/ProjeDetay.aspx?id=16) yer almaktadır.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.