Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programını Başvuru Sonuçları Açıklandı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce imam hatip okullarında öğrencilerin eğitim öğretime devam ederken farklı yöreleri sosyo-kültürel açıdan tanımaları, tarihi ve kültürel miras bilinci kazanmaları, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmaları amacıyla başlatılan Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı değerlendirme süreci tamamlandı.
Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programını Başvuru Sonuçları Açıklandı

Değişim Programı kapsamında 82 okul desteklenmeye hak kazandı. Program ile 546'sı kız ve 350'si erkek olmak üzere toplam 896 öğrenci eğitim öğretim süreciyle birlikte çeşitli faaliyetler gerçekleştirecektir. Öğrenciler 49 ilimizde toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri ve Rasim Özdenören ve Hayrettin Karaman'a yönelik etkinlikler de yapacaktır.

Öğrencilerin proje süresince edindikleri bilgi, beceri ve kazanımlarını aktaracakları videolarla Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Belgeseli hazırlanacaktır.

Ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremden dolayı Programa kabul edilen okullar faaliyetlerini ekim ayı içerisinde gerçekleştirecektir. Bu kapsamda mevsimsel şartlar nedeniyle faaliyet içerikleri, öğrenci değişiklikleri, uygulama zamanı vb. revizyonlar için başvuru formu düzeltmelerine yönelik projeleri kabul edilen okullara resmi yazı gönderilecektir.

Evliya Çelebi Değişim Programına kabul edilen proje listesi için tıklayınız.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.