Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

“Fetret Sonrası Ferahlık Dönemi Sorumluluklarımız” Çalıştayında İmam Hatiplerin Geleceği Konuşuldu

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesi’nin organizasyonunda “Fetret Sonrası Ferahlık Dönemi Sorumluluklarımız” adlı bir çalıştay gerçekleştirildi.
“Fetret Sonrası Ferahlık Dönemi Sorumluluklarımız” Çalıştayında İmam Hatiplerin Geleceği Konuşuldu

Anadolu’da, görev alanlarını ilgilendiren etkinliklere büyük önem veren Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ; çalıştaya beraberinde Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Ahmet İŞLEYEN, Uluslararası Eğitim Öğretim Daire Başkanı Osman DEMİRGÜL, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanlığından Mustafa YILDIZ’la birlikte katıldı.

 

Çalıştaya Karaman Valisi Murat KOCA, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim ALAN, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri GÖKMEN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet YILDIRIM, Genel Sekreter Ahmet TÜFEKCİ, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali ŞAHİN, İl Millî Eğitim Müdürü Asım SULTANOĞLU, Karaman Müftüsü Nuri DEĞİRMENCİ ile birlikte sivil toplum örgütü temsilcileri, imam hatip mezunları, öğretmenler, öğrenciler ve diğer ilgililer iştirak etti.

 

Son derece önemli sunumların yapıldığı ve tecrübe paylaşımının gerçekleştirildiği çalıştayda bir sonuç bildirgesi de oluşturuldu.

 

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ; çalıştaydan sonra gerçekleşen Ömer DİNÇER Anadolu İmam Hatip Lisesi ziyaretinde, hazırlık sınıfı öğrencileriyle uzun süre devam eden Arapça diyalogda, öğrencilerin hazır bulunuşluluğundan dolayı memnuniyetini dile getirerek öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti, öğretmen ve idarecilere teşekkür etti.

 

 

Karaman Merkez İmam Hatip Ortaokulu’na gerçekleştirilen ziyarette oluşturulan Kur’an-ı Kerim sınıfı, Genel Müdür Nazif YILMAZ ve beraberindeki heyetin ilgisini çekti. Her öğrenci için ayrı sıra ve mikrofon, zeminde mescit olarak kullanmaya imkân sağlayan halı, canlı güller, çok sayıda kitap, Kur’an-ı Kerim ve Tefsir kitapları nedeniyle Genel Müdür Nazif YILMAZ; sınıfın oluşturulmasında emeği olan öğretmen ve okul idarecileri tebrik etti.

 

 

         

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.