Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

FEYZA (Fırsatları Artıran Eğitimde Yapay Zekâ) Projesi Başlıyor

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce yapay zekâ uygulamaları alanında eğitim vermek, öğretmenlerin mesleki gelişimini desteklemek, öğrencilere yapay zekâ ve uygulama tekniklerini ve algoritmik düşünme yeterliliği kazandırmak amacıyla FEYZA Projesi başlatılıyor.
FEYZA (Fırsatları Artıran Eğitimde Yapay Zekâ) Projesi Başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde ve ilgili tüm paydaşların etkin katılımıyla hazırlanan'' Ulusal Yapay Zekâ Stratejisi 2021-2025'' kapsamında çalışmalar hayata geçirilmektedir. Bu bağlamda Genel Müdürlüğümüzce yapay zekâ uzmanı yetiştirilmesine katkıda bulunmak, öğretim programları
çerçevesinde kılavuz kitap ve eğitim materyalleri hazırlanması amacıyla FEYZA Projesi hayata geçiriliyor.

FEYZA Projesi'nin ilk aşaması,  eğitici eğitimi pilot uygulaması 22-24 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

Pilot uygulama sonrasında her ilden öğretmenlerin katılımıyla eğitici eğitimleri gerçekleştirilecek, imam hatip okullarında görev yapan 160 bilişim teknolojileri öğretmeni ile proje yaygınlaştırılacaktır.

Proje kapsamında yapay zekâ teknolojileri ile ilgili kılavuz kitap ve eğitim materyalleri hazırlanacak.

Proje eğitimlerine katılan öğretmenlerimiz eğitim aldıkları alanda yaygınlaştırma faaliyetleri gerçekleştireceklerdir. FEYZA Projesi ile Türkiye genelinde 4800 öğretmen ve 4800 öğrenciye yapay zekâ uygulamaları eğitimi verilmesi hedeflenmektedir.

"Medeniyetimizden feyz alıyoruz, geleceğe hazırlanıyoruz" 

Projenin tanıtım videosu için tıklayınız.

FEYZA Projesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

23-06-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.