Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

FEYZA (Fırsatları Artıran Eğitimde Yapay Zekâ) Projesi Başlıyor

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce, imam hatip okullarında görev yapan öğretmenlere yapay zekâ uygulamaları alanında eğitim vermek amacıyla ''FEYZA (Fırsatları Artıran Eğitimde Yapay Zekâ) Projesi ''başlatılıyor. 
FEYZA (Fırsatları Artıran Eğitimde Yapay Zekâ) Projesi Başlıyor

Proje ile öğretmenlerin mesleki gelişimini destekleme; öğrencilere algoritmik düşünce ve yapay zekâ becerileri kazandırmak hedefleniyor. Ayrıca öğrencilere disiplinlerarası çalışmalar ile geleceğin mesleklerine hazırlamak, böylece topluma değer katan 21.yüzyıl becerileriyle donanımlı bireyler yetiştirmek amaçlanıyor.

FEYZA (Fırsatları Artıran Eğitimde Yapay Zeka ) Projesinin pilot uygulaması 22-24 Haziran tarihlerinde yapıldı. Ankara' da gerçekleştirilen eğitimde ''Eğitici Eğitimleri İçerikleri ''hazırlandı.

Proje kapsamında her gruba "Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamaları Kursu" verilecektir. 40 saat ve yüz yüze uygulamalı şeklinde devam edecek kurs 5 gün sürecektir.

Eğitimler temel seviyeden başlamaktadır.

Eğitimlere bakanlığımıza bağlı, 81 ilden Bilişim Teknolojileri öğretmenleri katılabilirler.

Eğitim tarihleri 2022 son çeyreği olarak planlanmaktadır. 

"Medeniyetimizden feyz alıyoruz, geleceğe hazırlanıyoruz" sloganıyla yola çıkan ve 81 ilden bilişim teknolojileri öğretmenlerimize yönelik verilecek eğitici eğitimi ile FEYZA Projesi yaygınlaştırılacaktır.

FEYZA Projesi Eğitici eğitimi başvuru formu :  http://meb.ai/UMI9Vrp 

***Formun son doldurulma süresi  01.09.2022

FEYZA Projesi hakkında : http://dogmprojeler.meb.gov.tr/ProjeDetay.aspx?id=21

09-08-202209-08-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.