Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Fıkıh Öğretmenlerine Yönelik Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kursu Aksaray’da Düzenlendi

Fıkıh Öğretmenlerine Yönelik Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kursu Aksaray’da Düzenlendi

Genel Müdürlüğümüz tarafından Anadolu imam hatip liselerinde görev yapan meslek derleri öğretmenlerine yönelik  “Fıkıh Öğretiminde Kullanılan Öğretim Yöntem ve Teknikleri” konulu seminer Aksaray’da gerçekleştirildi.

 

17-21 Ağustos 2015 tarihlerinde yapılan seminerde Prof. Dr. Orhan ÇEKER, Prof. Dr. Saffet KÖSE ve Yrd. Doç. Dr. İbrahim PAÇACI; 30 kursiyer öğretmenle buluştu. Programda katılımcıların, öğrendiklerini daha kalıcı hale getirebilmeleri için fıkıh öğretiminde kullanılan yöntem, teknik ve örnek uygulamalara ağırlık verildi.

 

Millî eğitim uzmanımız Lokman AK’ın koordinesinde gerçekleşen hizmet içi eğitim kursunun sabah oturumlarında branşlarıyla ilgili eğitim alan katılımcılar, öğleden sonra ve akşam oturumlarında gerçekleştirilen öğretim yöntem ve teknikleri uygulamaları ve genel kültür alanlarında doyurucu ve verimli söyleşiler ile çalıştaylar gerçekleştirdiler.

 

Ayrıca kursiyerlerimiz, düzenlenen gezilerle Aksaray’ın tarihi, kültürel ve turistik mekânlarını ziyaret ettiler.

 

Etkinlik, sertifika töreniyle son buldu.

 

 

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.