Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları, Patent, Faydalı Model, Marka ve Tasarım Tescil Süreçleri Uygulamalı Eğitimleri İzmir'de Yapıldı

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları, Patent, Faydalı Model, Marka  ve Tasarım Tescil süreçleri  uygulamalı eğitımleri İzmir Yenifoça Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü gerçekleştirildi.
Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları, Patent, Faydalı Model, Marka  ve Tasarım Tescil Süreçleri Uygulamalı Eğitimleri İzmir'de Yapıldı

Genel Müdürlüğümüze bağlı Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokullarında; yönetici, öğretmen ve öğrencilerin sınai mülkiyet farkındalığını artırmak, ülkemizin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla Genel Müdürlüğümüzce 31 Ekim - 02 Kasım 2022 tarihlerinde öğretmenlerimize yönelik İzmir Yenifoça Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde Fikri Sınai Mülkiyet Hakları, Patent, Faydalı Model, Tasarım ve Tescil Süreçlerine ilişkin Türk Marka ve Patent Kurumu uzmanlarının katılımıyla uygulamalı eğitim semineri gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz Arge ve Projeler Daire Başkanımız Uğur Tecir'in katıldığı açılış gününde; imam hatip okullarımızın sınai mülkiyet alanında yapılan çalışmalar sayesinde ögrenciler arasında sınai mülkiyet farkındalığı oluşacağını ve yenilikçi düşünceleri teşvik edeceğini belirterek, bu farkındalık ve bilinçle, insanlığın ihtiyaçlarını çözecek ürünler ortaya çıkacak aynı zamanda bilginin teknolojiye ve ekonomiye aktarımı sağlanmış olacağını, inovatif düşünce temelli, toplumumuzun değerlerini, kültürünü benimsemiş devletine, milletine bağlı, ülkemizin gelişimine katkı sağlayacak öğrencilerimizin yetiştiği okullarımızda sınai mülkiyet alanında yapılacak çalışma ve gayretlerin son derece önem arz ettiğini belirtti.

İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin de katıldığı açılış programının ardından Türk Marka ve Patent Kurumu uzmanlarınca eğitim seminerleri verildi.

31-10-202231-10-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.