Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Bölgesi'ndeki öğretmenlere "Din Eğitimi Çalıştayı"

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Türkiye Maarif Vakfı Suriye Ülke Temsilciliği iş birliği ile Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekâtları ile terörden arındırılarak güvenli hâle getirilen bölgedeki imam hatip okullarında görev yapan öğretmenlere yönelik "Din Eğitimi Çalıştayı" düzenlendi.  
Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Bölgesi'ndeki öğretmenlere

Gaziantep Şehit Ömer Harun Demir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen "Suriye'nin Kuzeyindeki Güvenli Bölgede Din Eğitimi" konulu çalıştaya MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Türkiye Maarif Vakfı Suriye Ülke Temsilcisi Muhammed Emin Şimşek ve Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Tepe de katıldı.

Çalıştay; Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekâtları ile terörden arındırılarak güvenli hâle getirilen bölgelerdeki imam hatip okullarında görev yapan öğretmenlerin yanı sıra Gaziantep, Hatay, Kilis ve Şanlıurfa'da görev yapan öğretmenler, din öğretiminden sorumlu il milli eğitim müdür yardımcıları/şube müdürleri ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya, Suriye'nin Kuzeyindeki Güvenli Bölgede Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay ve Kilis il milli eğitim müdürlüğünün sorumluluğundaki din öğretimi koordinatörleri de katıldı.

Din eğitiminin bütün boyutlarıyla müzakere edildiği çalıştayda, genel olarak güvenli bölgelerdeki din eğitimine ilişkin faaliyetler ile yapılması planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Çalıştaya katılan öğretmenlerle bir araya gelen Genel Müdür Nazif Yılmaz, Türkiye'deki din eğitimi ve imam hatip okullarıyla ilgili bilgi verdikten sonra seminere katılan öğretmenlerden gelen soruları cevapladı, görüş, öneri ve taleplerini aldı.

18-02-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.