Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Gelecek İçin Eğitim Tasarımı Sempozyumu

Genel Müdür YILMAZ, 1-2 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul´da gerçekleştirilen "Gelecek İçin Eğitim Tasarımı Sempozyumu"na katıldı.
Gelecek İçin Eğitim Tasarımı Sempozyumu

Ebeveynliğin, bireysel ve sosyal alışkanlıkların, günlük hayatın, iş tutma tarzlarının, üretimin, bilgi üretme süreçlerinin, teknolojinin ve akademinin hızla değiştiği bir dönemde eğitimi ve eğitime dair olan her şeyi yeniden düşünme ve tasarlama ihtiyacı her zamankinden daha fazla…

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık, Fen, Sosyal Bilimler ve Yabancı Dil Projesi Uygulayan İstanbul Ticaret Odası Şehit Ragıp Ali Bilgen Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından gerçekleştirilen "Gelecek İçin Eğitim Tasarımı Sempozyumu" toplumun her kesiminin eğitime dair fikir beyan ettiği ve umutlandığı bir dönemde eğitimin en önemli paydaşları ile yapıldı. Eğitimde, bürokraside, akademide ve sivil toplumda yer alan ve ortak kimlikleri "veli" olan katılımcılar geleceğin eğitimi için bugün ve yakın dönemde yapılması gerekenleri irdeledi. 

Tamamıyla öğrenci velilerinin bildiri sunduğu Gelecek İçin Eğitim Tasarımı Sempozyumu´nda "Modern Okul, Gelecekteki Türkiye´nin Eğitimi, Eğitim ve Teknoloji, Eğitimde Küresel Rekabet, Eğitim 2023 Vizyonu, Dil ve Din Eğitimi, Aile, Değerler ve Açık Müfredat" gibi konular Temel Eğitim ve Ortaöğretim merkezli tartışıldı.

Okul müdürü Mücahit Kıbrıs´ın oturum başkanlığını yaptığı açılış panelinde; İlim Yayma Vakfı kurucularından Bilal Erdoğan "Modern Okul ve Gelecekteki Türkiye’nin Eğitimi" ve Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz "Geleceğin Okullarına Örnek Kurumlar: Özgün Uygulamaları ile İmam Hatip Liseleri" konularında konuşmacı olarak yer aldı.

03-12-201803-12-201803-12-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.