Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması bölge finalleri yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Anadolu imam hatip liseleri arasında düzenlenen Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda, 81 il birincisinin katılımıyla bölge finalleri yapıldı. Bölge finallerinde 10 öğrenci Türkiye finallerinde yarışmaya hak kazandı. 
Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması bölge finalleri yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Anadolu imam hatip liseleri arasında her yıl düzenlenen "Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması, Türkiye genelinde 81 ilden 1.026 öğrencinin katılımıyla il finalleri yapıdı.   

Daha sonra 81 il birincisinin katılımıyla, Türkiye genelinde belirlenen 10 bölge (Sinop, Samsun, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Hatay, Karaman, Uşak, Kocaeli ve İstanbul) merkezi tarafından çevrim içi olarak gerçekleştirilen yarışmalarda öğrenciler Türkiye finaline kalmak için yarıştılar. Bölge finalleri de 30 Mayıs tarihinde tamamlandı.   

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen bölge yarışmaları sonunda; Kastamonu Şeyh Şabanı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Ali Kızılkaya, Samsun Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Mustafa Öztürk, Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Muhammed Süheyl Bilgi, Şanlıurfa Haliliye Prof.Dr.Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Mahmut Polat, Hatay Antakya TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Ali Aksoy, Bitlis Said Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Muhammed Darel Ümit, Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Sefa Düzen, İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Yunus Emre Karcı, Edirne Hasan Sezai Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Eray Baykuş ve İstanbul Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Eyyüp Ensar Kılıç isimli on öğrenci Türkiye finalinde yarışmaya hak kazandı.   

Türkiye finali ise bölge finallerinde birinci olan bu öğrencilerin katılımıyla Haziran ayı içinde Genel Müdürlük ve Türkiye finali koordinatör okulunun organizasyonu ile gerçekleştirilecek.

02-06-202102-06-202102-06-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.