Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz, LGS dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, 6 Haziran Pazar günü LGS kapsamında yapılacak merkezi sınav dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  
Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz, LGS dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz, mesajında şunları söyledi:

6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olan LGS, sözel ve sayısal olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleştirilecektir. Birinci bölüm 09.30'da başlayacak, ikinci bölüm ise 11.30'da başlayacaktır. Sınavlar, huzurlu ve mutlu bir gelecek kurmada bir basamaktır. Bu sınav her ne kadar önemli olsa da hayatta hiçbir şey siz değerli öğrencilerimizin sağlığından daha önemli değildir. İnanıyoruz ki sizler, hazırlandığınız bu sınavı en güzel şekilde geçerek arzuladığınız başarıya ulaşacaksınız. Bizler her zaman sizin yanınızda ve sizle olduk.

Bu vesileyle sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan tüm öğrencilerimizin ve her zaman destekleriyle evlatlarının yanında olan ebeveynlerinin  emeklerinin karşılıklarını bulmasını diliyoruz, sınav heyecanını paylaşıyoruz.

Sınav esnasında, okullarımızda sizlere yardımcı olacak öğretmenlerin tavsiyelerine mutlaka uyun. Sınavda en aza indirdiğiniz kaygı ve stres, sizi üst düzeyde başarıya taşıyacaktır. Sizlere güvenimiz tam. Bu yıl çok stres yaşadınız. Şimdi sınav zamanı Bir öğretmen olarak sizlere tavsiyem  "rahat olun ve sadece sınava odaklanın."

Geçmiş yıllarda da başarılarla bizleri gururlandıran İmam hatip ortaokulu öğrencilerimiz gibi bu yılda sınava girecek olan öğrencilerimizin  aynı performansı göstereceğine olan inancımız tamdır.

LGS'ye girecek tüm öğrencilerimize Allah'tan zihin açıklığı ve başarı diliyorum. 

Sizler hayallerini gerçekleştirmek için LGS'de iken biz de dualarımızla yanınızda olacağız.

LGS sınavına girecek tüm yavrularımıza muvaffakiyetler dilerim. Yarın gireceğiniz sınavın yeni başlangıçlara vesile olması temennisi ile Allah yardımcınız olsun.

Öğrencilerimizi yetiştiren  öğretmenlerimize ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyorum. Sınav sonuçlarının  ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederken sınavda görev alan yönetici ve öğretmenlerimize de kolaylıklar diliyorum.                                                                                                

 

                                                                                                                                                                                                    Dr. NAZİF YILMAZ

                                                                                                                                                                                          MEB DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRÜ

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.