Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Gül, Edinburgh Başkonsolosluğumuzun "Çanakkale Zaferi, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma, İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma" Programına Katıldı

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül Türkiye Cumhuriyeti İskoçya / Edinburgh Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği bünyesinde hazırlanan "Çanakkale Zaferi, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma, İstiklal Marşımızın Kabulü ve Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u Anma" programına video konferans yoluyla katıldı.
Genel Müdür Gül, Edinburgh Başkonsolosluğumuzun

Eğitim Ataşeliği'nin düzenlediği programa Edinburg Başkonsolosu Nafi Cemal Tosyalı, Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Edinburg Eğitim Ataşesi H. Atakan Doğan, Türkçe ve Türk Kültürü Dersi Öğretmenleri Mahmut Yıldız ve Mustafa Mıçı, Türkçe ve Türk Kültürü derslerine devam eden öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Programda, Edinburg, Glasgow, St. Andrews ve Kuzey İrlanda'da Türkçe derslerine devam 41 öğrenci İstiklal Marşı'nın 41 mısraını okudu, Aberdeen Öğrenci Korosu tarafından Çanakkale Türküsü seslendirildi.

Genel Müdürümüz konuşmasında programa kendisini davet eden Edinburgh Başkonsolosuna, Edinburgh Eğitim Ataşemize teşekkür etti. Genel Müdürümüz Gül, yurt dışında vatani görevlerini yapan konsolosluk çalışanlarına ve eğitim gören öğrencilere selamlarını iletti. Gül, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmasında Akif'in çok yönlü kişiliğine, şair ve aydın vasıflarına, mücadele adamlılığına vurgu yaptı.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül konuşmasında "Gençler İstiklal Marşı'nı bir kere daha marşın ruhunu, Kurtuluş savaşı sürecindeki çabalarımızı ve gayretlerimizi düşünerek okusun. Oradaki kelimelerin, kavramların derinlikleri idrak ederek okuduğunda marş, bizim için bir kere daha büyük anlamlar kazanacaktır ama yine de İstiklal Marşımız ne kadar güzel olursa olsun Akif'in güzel duasında dediği "Allah milletimize bir kere daha istiklal Marşı yazdırmasın" ifadelerini kullandı.

Youtube üzerinden izlemek için tıklayınız.

18-03-202218-03-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.