Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Gül: Her Zaman Birbirimize Destek Olmalı ve Hayatı Birbirimiz İçin Kolaylaştırmalıyız

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, "Engelliler Haftası" kapsamında kurumumuzdaki ilgili personeli makamında kabul etti
Genel Müdür Gül: Her Zaman Birbirimize Destek Olmalı ve Hayatı Birbirimiz İçin Kolaylaştırmalıyız

Personelin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, her bireyin farklı özellikleri ve yeteneklerinin olduğu gibi aynı zamanda hayatının bir aşamasında yaşayabileceği durumlar nedeniyle mahrumiyetler ile karışılabileceğini belirterek her bireyin engelli adayı olduğunu vurguladı.

 

"Engelli ya da engelli adayı olarak birbirimize destek olmalı, engelleri kaldırmalı ve hayatı kolaylaştırmalıyız" diyen Gül, "Bu hassasiyeti yılın bir haftasında değil her zaman göstermeliyiz" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesi ile engelli her bireyin yaşama ve topluma kazandırılması, insanlık vazifesidir. Engelleri birlikte aşmak için sevginin, barışın, merhametin, yardımlaşmanın, dayanışmanın hâkim olduğu bir dünyamız olsun. Asıl engel bedendeki değil, ruhun, düşüncenin ve kalbin engelidir. Bu nedenle ruhun, düşüncenin ve kalbin engeli olmadığı bir dünyaya merhaba diyelim."

 

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, sözlerini şöyle tamamladı: "Engellilerin hayatlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan,  kültür ve sanata, spor ve kent standartlarının iyileştirilmesine, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümünde farkındalığın daha da artmasını diliyorum. Engelliler Haftası'nın, engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkı sağlayacağını ümit ediyor, tüm engelli vatandaşlarımızı ve onların her an yanında olan kıymetli ailelerini sevgi ve saygıyla selamlıyor; sağlık, mutluluk ve birlikte huzurlu bir gelecek diliyorum."

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.