Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Gül, İllerin Din Öğretiminden Sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleriyle İstişare Toplantısı Gerçekleştirdi

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül ve Daire Başkanlarımızın katılımıyla Türkiye geneli din öğretiminden sorumlu il millî eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin katılımıyla yapılan toplantıda 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı'nda  imam hatip ortaokulları ve Anadolu imam hatip liselerinde devam eden ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalarla ilgili istişare toplantısı yapıldı.
Genel Müdür Gül, İllerin Din Öğretiminden Sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleriyle İstişare Toplantısı Gerçekleştirdi

Genel Müdürlüğümüz koordinesinde Türkiye genelinde yürütülen faaliyetlerle ilgili değerlendirmelerde bulunmak üzere, Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Daire Başkanlarımız İhsan Erkul, Yusuf Akbaş, Uğur Tecir, Mustafa Yıldız ve Abdülhalik Baş ile 81 ilimizin din öğretiminden sorumlu il millî eğitim müdür yardımcısı ve şube müdürlerinin katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi.

4 Kasım 2022 Cuma günü, saat 10-12.00 arasında yapılan toplantıda Genel Müdür Gül katılımcılara hitap ederek 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı itibariyle uygulamaya koydukları Vakti Kuşanmak ve Mümkün etkinliklerini anlattı, sahada uygulama ile ilgili gereken koordinasyonun yapılmasının önemi üzerinde durdu.

Daire Başkanları; Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi, TEKNOFEST çalışmaları, Başarılı Örnekler Sergisi, Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı, Hedef 2023 YKS-LGS çalışmaları, FEYZA Projesi, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi ve Uluslararası Kardeş Okul Uygulması ile ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulunurken Millî Eğitim Uzmanları Hale Karabulut ve Ahmet Polat, Vakti Kuşanmak ve MÜMKÜN etkinlikleri ile ilgili sunum gereçekleştridi.

Faaliyetlerin okullarda düzenli ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için okul, il ve Genel Müdürlük düzeyinde yapılması gereken çalışmalar ve alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğü toplantı, Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün katılımcılara teşekkürü ve başarı dilekleriyle sona erdi.

MÜMKÜN (Müfredattan Marifete Kültür Nesli) Etkinlikleri Uygulama Usul ve Esaslarına  https://dinogretimi.meb.gov.tr/mumkun.aspx ve "Vakti Kuşanmak" Etkinlikleri Usul ve Esaslarına http://dinogretimi.meb.gov.tr/vakti_ku%C5%9Fanmak.aspx adreslerinden ulaşılabilmektedir.

04-11-202204-11-202204-11-202204-11-202204-11-2022 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.