Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Gül, İstanbul'da "Türkiye'den Yedi Kıtaya Uluslararası Yaz Eğitim Etkinlikleri"ndeki Katılımcılarla Buluştu

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, İstanbul'da devam eden "Türkiye'den Yedi Kıtaya Uluslararası Yaz Eğitim Etkinlikleri"ne katılarak Kazakistan ve Kırgızistan'dan gelen öğrencilere hitap etti.
Genel Müdür Gül, İstanbul'da

Büyük çoğunluğu Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, İşenali Arabaev Kırgız Devlet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Yüksek Kazak-Türk Sosyal ve Teknoloji Kolejinden oluşan 85 katılımcıya yönelik 18 Temmuz'da başlayan program, 12 Eylül'de tamamlanacak.

"Orta Asya Deyince Kalbimiz Farklı Atıyor"
Programda katılımcılara hitap eden Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Kazakistan ve Kırgızistan'dan öğrencileri Türkiye'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek "Orta Asya deyince bizim kalbimiz farklı atıyor. Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan... Bu ülkeleri ve coğrafyaları andığımızda soy itibariyle aynı olmamız hasebiyle içimizde bir muhabbet hâsıl oluyor. Hiçbir ırkın bir diğerine üstünlüğü yoktur ama insanın kendi milletini sevmesi normaldir. Aynı zamanda aynı inanca ve aynı dine mensup olmamız sebebiyle birbirimize olan muhabbetimiz artıyor. Dünyada iyi insanlar ile beraber olursak ahirette de inşallah iyi insanlar ile beraber oluruz." ifadelerini kullanarak yaz eğitim etkinliklerinin başarılı ve faydalı olmasını diledi. 

Genel Müdürlüğümüz Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik Baş'ın da katıldığı program yapılan söyleşiyle tamamlandı.

Genel Müdürlüğümüz ile İpek Yolu Vakfı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Kazakistan ve Kırgızistan'dan gelen üniversite öğrencileri "Türkiye'den Yedi Kıtaya Uluslararası Yaz Eğitim Etkinlikleri" çerçevesinde İstanbul Pendik'te bulunan Ömer Çam AİHL ve Şehit Adil Büyükcengiz Kız AİHL'de eğitim alıyor.

27-07-202227-07-202227-07-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.