Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Gül Uluslararası Prof. Dr. Muhammed Hamidullah AİHL Öğretmen ve Öğrencileriyle İftar Programında Buluştu

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Uluslararası Prof. Dr. Muhammed Hamidullah Anadolu İmam Hatip Lisesinde bir hayırseverin verdiği iftar programında öğrenci, öğretmen ve yöneticilerle bir araya geldi.
Genel Müdür Gül Uluslararası Prof. Dr. Muhammed Hamidullah AİHL Öğretmen ve Öğrencileriyle İftar Programında Buluştu

Kur'an-ı Kerim tilaveti, Ankara'da üniversite eğitimlerine devam eden uluslararası AİHL mezunu yabancı uyruklu öğrenci temsilcisi ile okul müdürünün selamlama konuşmalarının ardından Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül katılımcılara hitap etti.

Genel Müdür Gül yaptığı konuşmada katılımcıların ramazanını tebrik ederek uluslararası Anadolu imam hatip liselerimizde okuyan öğrencilerimizle kurduğumuz ve devam ettirdiğimiz bağın, 11 ayın sultanı ramazan ayında bir araya gelinerek daha da güçlendiğini ifade etti.

"Dünyanın Bütün Çiçekleri"

Gül, şairin "Dünyanın Bütün Çiçekleri" şiirine değinerek dünyanın dört bir tarafından ülkemize gelip eğitim hayatını sürdüren öğrencilere atıfta bulundu, öğrencilerin de dünyanın çiçekleri olduğunu ifade etti. Uluslararası Anadolu İmam hatip liselerinde düzenlenen farklı etkinliklerle öğrencilerin ramazan coşkusunu yaşamaya devam ettiğini belirten Gül, özellikle 90'ı aşkın ülkeden gelip pansiyon/yurtlarımızda kalarak eğitimine devam eden öğrencilere her zaman olduğu gibi bu ramazanda da iftar davetleri ve programları düzenleyerek onlara evini aratmayan yönetici, öğretmen ve ailelere teşekkür etti. 

Ankara'daki Üniversitelerde Okuyan Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liselerinden Mezun Yabancı Uyruklu Öğrencilerle Hasbihal

İftar programı sonrası Ankara'da çeşitli üniversitelerde okuyarak ülkemizde eğitim hayatını sürdüren Uluslararası AİHL mezunu yabancı uyruklu mezun öğrencilerle bir araya gelen Gül, öğrencilerle sohbet etti. 

Öğrenci ve katılımcıların görüş, düşünce ve duygularını ifade edişiyle devam eden programda Gül, her bir öğrenciyle ayrı ayrı sohbet etti. Ülkemizde okumalarına vesile oldukları için memnuniyetlerini dile getiren öğrenciler güzel bir iftar programıyla bir araya gelmenin mutluğunu yaşadıklarını ifade etti. 

Programa Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Genel Müdürlüğümüz Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Dr. Yusuf Akbaş, Şube Müdürü Hüseyin Demirbaş, Özel Eğitim ve Öğretim Genel Müdürlüğü Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Ebubekir Aydın, Yenimahalle İlçe Millî Eğitim Müdürü Soydan Tefik Karahan, Genel Müdürlüğümüz Uluslararası AİHL Koordinatörleri Oğuz Maraş, Mehmet Şahap Özalaybey ve Neşe Nacar, Türkiye Diyanet Vakfından Ahmet Keleş, okulun yönetici, öğretmen ve öğrencileri ile iftar programının sponsoru hayırsever katıldı.

24-04-202224-04-202224-04-202224-04-202224-04-202224-04-202224-04-202224-04-202224-04-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.