Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Gül'den, Yarıyıl Tatili Mesajı

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı birinci döneminin sona ermesi üzerine mesaj yayımladı.
Genel Müdür Gül'den, Yarıyıl Tatili Mesajı

Gül mesajında öğrenci, öğretmen, yardımcı personel, veli ve paydaşlara seslendi:

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Meslektaşlarım ve Kıymetli Velilerimiz,
2022-2023 eğitim-öğretim yılının I. dönemini tamamlamış olduğumuzdan öğrencilerimizin bugünkü heyecanını paylaşıyor ve onları güçlü yarınlara hazırlayan öğretmen ve velilerimize fedakâr katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,
Sizler; toplumu daha iyi bir geleceğe taşımak adına sürekli öğrenen, çalışan ve kendini yenileyen; güzel ülkemizi çok daha ileriye taşıyacak olan yarınlarımızsınız.

Elde ettiğiniz ders başarısı, sınav sonuçları kadar hatta ondan daha da önemli olan ahlâkî ve davranışsal gelişim, kazanılan sosyal beceriler ve sahip olunan insanî değerler de son derece önem arz etmektedir. Elde ettiğiniz başarıların sizleri rehavete düşürmemelidir. Arzu ettiğiniz noktada olmayan başarılarınızı, biraz daha gayret göstererek telâfi edebilirisiniz.

Bilgi ve becerilerini insanlık hayrına sarf edebilen duyarlı, eleştirel düşünebilen, sosyal ve kültürel becerileri yüksek, sorumluluk bilincine sahip, nitelikli ve erdemli bireyler olarak yetişiyor olduğunuzu görmek bizleri mutlu ediyor.

Bu yarıyıl tatilinde Bakanlığımızca ilk kez düzenlenecek olan kurslarımıza katılmak isteyen öğrencilerimize şimdiden kolaylık ve başarılar diliyorum.

Yurdun Dört Bir Yanına Dağılmış Eğitim Ordusunun Neferi Öğretmenlerimiz,
Bilgiyle nesiller inşâ edip geleceğimize tohumlar serperek çocuklarımızda var olan cevherleri hassasiyetle işliyorsunuz.  Eğitim ve öğretim sürecinde öğrencilerimiz için gösterdiğiniz üstün gayretten dolayı tebrik ediyor; öğrencilerimiz, velilerimiz ve geleceğimiz adına içtenlikle şükranlarımı sunuyorum.

Dönem boyunca öğrencilerimize en iyiyi, en doğruyu öğretmeye çalıştığınızdan, yaşadığınız saygıya layık yorgunluğu yıllar sonra öğrencilerinizi güzel yerlerde görünce daha iyi anlamlandıracaksınız.

"Türkiye Yüzyılı" parolasıyla Ülkemizin daha müreffeh ve daha güçlü bir ülke olması için tüm çalışmalarınızın destekleyicisi olmaya devam edeceğiz.  

En Değerli Varlıklarını Bizlere Emanet Eden Saygıdeğer Velilerimiz,
Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları hedefiyle çıktığımız bir eğitim-öğretim dönemini de hep birlikte çok emek vererek geride bıraktık.  2022-2023 eğitim ve öğretim yılı I. döneminde de çocuklarınızın yanında oldunuz. Dönem sonu itibarıyla alınan karnenin hayatın tamamına hitap etmediğini, sadece o dönemin derslerinin başarısını gösterdiğini unutmayınız. Bu nedenle öğrenciler için karne, bir yaşam başarısı değil sadece dönemin ders notu özeti olarak değerlendirilmelidir.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak ülkemizin eğitim sorumluluğunu paylaştığımız yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, paydaşlarımız ve destek personelimizle öğrencilerimizin sağlıklı ve donanımlı bireyler olarak yetişmesinde daima yanlarında olacağız. 

2022-2023 eğitim-öğretim yılı I. dönemini tamamladığımız bu günde, sevgili öğrencilerimize, değerli meslektaşlarıma, kıymetli velilerimize mutlu ve keyifli tatiller diliyor, yeni bir solukla birlikte büyük hayaller kuracağımız yeni döneme sağlıkla kavuşmayı temenni ediyorum.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.