Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Nazif YILMAZ "Gelecek Vizyonu Çalıştayı ve Eğitim Kampı"nda İncelemelerde Bulundu

Genel Müdür Nazif YILMAZ "Gelecek Vizyonu Çalıştayı ve Eğitim Kampı"nda İncelemelerde Bulundu


Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ, Bursa Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesince Antalya’da düzenlenen Gelecek Vizyonu Çalıştayı ve Eğitim Kampında incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Vizyon Belgesi kapsamında; Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı arasındaki protokol uyarınca “öğrencilerin il veya ülke dışındaki sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerinde, kamp faaliyetleri yapılması”ifadesinden yola çıkarak; öğrencilerin zihinsel ve sosyal yeteneklerini geliştirmeyi, akademik başarılarını artırmayı, ilgi ve kabiliyetlerine göre sosyal-kültürel alanda gelişmelerini sağlamak; farklı coğrafyalardan ve ülkelerden gelen öğrencilerin ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda daha donanımlı, özgüvenleri yüksek, kendi medeniyet değerlerimizin farkında olarak yetişmelerini sağlamak ve bir yüksek öğrenime hazırlamak gibi projenin genel amaçlarını gerçekleştirebilmek için Stratejik Planlama Ekibi, Akademik Başarıyı Artırma Ekibi ve Dil Gelişimini Destekleme Ekibi Vizyon Belgeleri ve Stratejik Eylem Planımız doğrultusunda, sömestr döneminde uluslararası, fen ve sosyal bilimler ve hafızlık projesindeki öğrencilere ve öğretmelere yönelik, 28 Ocak-4 Şubat 2017 tarihleri arasında projenin ilk 3 ayının değerlendirileceği ve gelecek 3 yılının da planlanacağı, “Gelecek Vizyonu Çalıştayı ve Eğitim Kampı” gerçekleştirilmiştir.

Bursa - Osmangazi Belediyesi ve Türkiye Diyanet Vakfı katkılarıyla 28 Ocak-04 Şubat 2017 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen programda; müfredat tanıtım sunumları ve mevcut durum analizlerinin yapıldığı 16 öğrenci oturumu, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalı Emekli Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr. Mustafa ÖCAL’ın moderatörülüğünde GZFT analizi, hedef ve öncelikler, performans göstergeleri konularını kapsayan zümre başkanları ve öğretmen oturumlarının yanı sıra değerler eğitimin yapıldığı fikir atölyelerine, sportif etkinliklere ve tarihi-kültürel ziyaretlere yer verilmiştir.

Eğitim kampının 2. Gününde öğrenci ve öğretmenleri ziyaret eden Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ,  Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Vizyon Belgesindeki amaçlar ve hedefler konusunda değerlendirmeler yaptı. Zümre başkanlarından yürütülmekte olan projeler ve etkinliklerle ilgili bilgi alarak görüş ve önerilerde bulundu.

 

 

13-02-201713-02-2017

13-02-201713-02-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.