Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Yılmaz, Ağrı ve Ardahan'da ziyaretlerde bulundu

Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, saha çalışmalarına katılmak ve imam hatip okullarnı ziyaret etmek amacıyla Ağrı ve Ardahan'da çeşitli incelemelerde bulundu. 
Genel Müdür Yılmaz, Ağrı ve Ardahan'da ziyaretlerde bulundu

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, programı kapsamında ilk olarak Ağrı il merkezi ile Doğubayazıt ilçesindeki imam hatip okullarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Genel Müdür Yılmaz, bu kapsamada Hayrettin Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şinasi Ünsal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Doğubayazıt ilçesindeki Fatımatü Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Medine Müdafii Fahrettin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Saidi Nursi İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

Okul yöneticilerinden yürütülen proje ve çalışmalar hakkında bilgi alan Din Öğretimi Genel Müdürü Yılmaz, okullarda öğretmenlerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti ve eğitim öğretim yılsonunu değerlendirdi. Öğretmenlerin istek ve taleplerini dinleyen Genel Müdürü Yılmaz, daha sonra Ahmedi Hani Türbesini ziyaret ederek İshakpaşa Sarayını gezdi.

Genel Müdür Yılmaz'a ziyaretinde, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Kösen ile şube müdürleri eşlik etti.

Yılmaz, Ardahan'da Hafızlık İcazet Töreni'ne katıldı

Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, programının ikinci durağı ise Ardahan oldu.

Ardahan'daki programında ilk olarak Vali Hüseyin Öner'i ziyaret eden Genel Müdür Yılmaz, daha sonra il merkezindeki Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek okulda incelemelerde bulundu. Buradan erkek Kur'an kursuna geçen Yılmaz, kurs yöneticileri ve öğrencilerle bir müddet sohbet etti. Daha sonra Salim Dursunoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne geçerek okulda incelemelerde bulundu. Okulun konferans salonunda imam hatip okullarının yöneticileri ve il merkezinde bulunan imam hatip okullarında görev yapan öğretmenle hitap etti.

Konuşmasında imam hatiplerin öneminden bahsederek bu okulların İslam ülkeleri için din öğretimi alanında bir model teşkil ettiğini ve örnek alındığını, bu okullarda öğrencilerin meslek derslerinin yanında kültür derslerini de alarak Kur'an-ı Kerim'i daha iyi anladıklarını söyledi. Bu okullarda çalışan öğretmenlerin çok önemli bir görev ve misyon üstlendiklerini ve bu nedenle eğitim sürecinde kendilerinin en önemli rolü üstlendiklerini ifade etti.

Yılmaz, daha sonra Göle ilçesine geçerek Göle ilçe Müftülüğü ile Bedirhan Bey Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yürütülen "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" kapsamında hafızlıklarını tamamlayan 24 kız öğrenci için düzenlenen Hafızlık İcazet Töreni'ne katıldı.

Törene, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, İslam Tarihçisi Prof. Dr. Mustafa Ağırman, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut ile öğrenciler ve aileler katıldı.

Yılmaz, Göle Yatılı Bölge Ortaokulunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi"ni anlatarak bu proje ile çocukların eğitimlerini aksatmadan örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimlerini alabildiklerini belirtti.

Daha sonra Göle Bedirhan Bey Anadolu İmam Hatip Lisesine geçen Yılmaz, okulda incelemelerde bulunarak eğitim yöneticileri ile bir araya geldi.

22-06-202122-06-202122-06-202122-06-202122-06-202122-06-202122-06-2021

 

 

23-06-202123-06-2021 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.