Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Yılmaz, Azerbaycan Bakü İlahiyat Üniversitesi Rektörü Memmedov ve Beraberindeki Heyeti Ağırladı

Genel Müdür Yılmaz, Azerbaycan Bakü İlahiyat Üniversitesi Rektörü Memmedov ve Beraberindeki Heyeti Ağırladı

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Azerbaycan Bakü İlahiyat Enstitüsü (Üniversitesi) Rektörü Prof. Dr. Ceyhun Memmedov başkanlığındaki Rektör Yardımcısı Akil Şirinov ve Şems Bağırova’dan oluşan Azerbaycan heyetini Genel Müdürlüğümüzde ağırladı.

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz görüşmede, “Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; Türkiye’deki din öğretimi ve Genel Müdürlüğümüzün hizmet sahası, ülkemizdeki örgün din eğitimi ve öğretimi faaliyetleri, imam hatip liseleri öğretim programları ve ders kitapları; öğrencilerin bir üst eğitim kademesine geçişleri, yükseköğretim sistemi ve öğrencilerin yerleşmesi, mezuniyet sonrası istihdam; öğretmenlerin eğitimi, formasyonu ve istihdamı; öğretmen ve yöneticilerin hizmetiçi eğitimleri; temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din-ahlâk-değerler alanındaki seçmeli dersler ve içerikleri; uluslararası eğitim ve öğretim daire başkanlığının faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunuldu.

Azerbaycan Bakü İlahiyat Enstitüsü (Üniversitesi) Rektörü Prof. Dr. Ceyhun Memmedov Genel Müdürlükte ağırlanmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek; Azerbaycan eğitim sistemi ve din eğitimi alanındaki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Rektör Memmedov, Türkiye’nin din öğretimi tecrübesini çok önemsediklerini, süreç içerisinde bu tecrübeden faydalanmayı arzu ettiklerini dile getirdi.

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, heyetin talebi üzerine program ve uzman desteği başta olmak üzere kardeş okul uygulaması, yaz eğitim etkinlikleri, uluslararası Anadolu imam hatip liseleri ve bu okullarda Azerbaycan’dan öğrencilerin öğrenim görmesi, imam hatip ortaokullarında uygulanan örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi gibi konularda bilgi verdi.

Heyet, Genel Müdürlüğümüzü ziyaretlerinden ve gösterilen ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.Görüşmede Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız ile Eğitim Uzmanı Ahmet Gündüz de hazır bulundu.

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz heyete; İmam Hatip Liseleri ile Temel Eğitim ve Ortaöğretim Kurumları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Müfredatı ve Ders Kitapları, Genel Müdürlüğümüzün İngilizce ve Arapça olarak hazırladığı Türk Eğitim Sisteminde Din Öğretimi, Anadolu İmam Hatip Liselerinde Program Çeşitliliği, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi, Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Tanıtım Kitabı (Türkçe ve İngilizce), Türkçe ve İngilizce hazırlanan “Vizyon Belgesi” gibi yayınlar takdim etti.  

 

21-12-201821-12-201821-12-201821-12-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.