Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Yılmaz, Cerablus'ta incelemelerde bulundu

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ile Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Türkiye'nin Fırat Kalkanı Harekâtı ile terörden arındırdığı Cerablus'u ziyaret ederek bölgedeki imam hatip okullarında inceleme ve temaslarda bulundular.  
Genel Müdür Yılmaz, Cerablus'ta incelemelerde bulundu

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz,  çeşitli istişare ve değerlendirmelerde bulunmak üzere gerçekleştirdiği saha ziyaretleri kapsamında, Daire Başkanı Mustafa Yıldız ile birlikte Gaziantep ve Cerablus'u ziyaret etti.

Genel Müdür Nazif Yılmaz, programı kapsamında önceki gün çeşitli incelemelerde bulunduğu Kahramanmaraş'ın ardından bugün Gaziantep'e geldi. 

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde yapılan değerlendirme toplantısının ardından Fırat Kalkanı Harekâtı ile terörden arındırılan Cerablus'u ziyaret eden Genel Müdür Nazif Yılmaz, bölgedeki imam hatip okullarında incelemelerde bulundu, görevlilerden bilgi aldı.

Yılmaz, daha sonra, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Cerablus'ta görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri için düzenlenen seminer çalışmasına katıldı. Seminerde katılımcılarla bir araya gelerek Türkiye'deki din öğretimi konusunda sohbet edene Yılmaz, katılımcılardan gelen soru, görüş ve önerileri dinledi.

17-02-202117-02-202117-02-202117-02-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.