Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Yılmaz, El- Bab'daki öğretmenlerin mesleki gelişim programına katıldı

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ile Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Türkiye'nin Fırat Kalkanı Harekâtı ile terörden arındırdığı El-Bab'ı ziyaret ederek bölgedeki imam hatip okullarında incelemelerde bulundu. Öğretmenlere yönelik düzenlenen eğitim programına katıldı.  
Genel Müdür Yılmaz, El- Bab'daki öğretmenlerin mesleki gelişim programına katıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, programı kapsamında Daire Başkanı Mustafa Yıldız ve beraberindeki heyetle birlikte önce Gaziantep ve ilçelerindeki çeşitli imam hatip okullarında incelemelerde bulundu. Oğuzeli ilçesinde bulunan Büyükkaracaören Ortaokulu'nu da ziyaret eden Yılmaz, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Genel Müdür Nazif Yılmaz, daha sonra, Türkiye'nin terörden arındırdığı kuzey Suriye'de, çeşitli istişare ve değerlendirmelerde bulunmak üzere, Cerablus'un ardından bugün de El- Bab bölgesindeki okulları ziyaret etti. Yılmaz, bölgedeki imam hatip okullarında sürdürülen eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili görevlilerden bilgi aldı.

Yılmaz, daha sonra, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce El- Bab'da görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri için düzenlenen "Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölgedeki öğretmenlerin eğitimi" konulu seminere katıldı.

Seminere katılan öğretmenleri ziyaret eden Genel Müdür Yılmaz, Türkiye'deki eğitim sistemi ve imam hatip okullarıyla ilgili bilgi verdikten sonra seminere katılan öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini aldı.

El- Bab'da Yerel Meclis Başkanı ile de görüşen Yılmaz, daha sonra Gaziantep Üniversitesi'ne bağlı El Bab İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini ziyaret etti. 

18-02-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.