Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Yılmaz, "ERDEM"lilere belgelerini takdim etti

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) kapsamında yürütülen "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin Dini Danışmanlık ve Rehberlik Yeterlikleri projesinde yer alan öğretmenlere Katılım Belgesi verdi.   
Genel Müdür Yılmaz,

Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanlığınca düzenlenen programa Genel Müdür Nazif Yılmaz'ın yanı sıra daire başkanları Uğur Tecir ve Ahmet İşleyen ile projede görev alan milli eğitim uzmanları ve öğretmenler katıldı.   

Belge takdiminde konuşan Genel Müdür Nazif Yılmaz; 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, öğretmenlerin mesleki gelişimlerini sürekli desteklediklerini belirterek, "Bu proje ile 7 üniversiteden alanında uzman 19 akademisyenle bir çalışma planladık. Gençlik psikolojisi, gençlerin sosyolojisi, güncel meseleler, gençlerin içinde bulundukları ergenlik problemleri gibi konularda öğretmenlerimizin gelişimine yönelik bir çerçeve program hazırladık. Bu çalışmamıza Ankara'daki 167 öğretmenimiz katıldı. Bunu bir paket program halinde başka illerimizde de uygulamayı düşünüyoruz."  dedi.   

Yılmaz, projenin öğretmenin mesleki gelişimini sağlamanın yanı sıra üniversitelerde din eğitimi veren hocaların da mezun ettikleri öğrencilerin sahada karşılaştıkları problemleri öğrenmelerine imkân tanıdığını söyledi.   

Katılım belgesi alan öğretmenler ise, verilen eğitim sayesinde kendilerini geliştirdiklerini, öğrencilerle daha iyi iletişim kurabildiklerini dile getirerek bu eğitimin meslek hayatlarında bir ışık olacağına inandıklarını kaydettiler. Katılımcılar, bu nedenle Genel Müdürlüğün sağlamış olduğu bu imkândan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ettiler.   

Konuşmaların ardından Genel Müdür Nazif Yılmaz, Katılım Belgesi'nin yanı sıra öğretmenlere Türkiye İmam Hatip Liseleri Arası "Kudüs: Senin Şehrin Senin Hikayen" adlı yarışmada final hikayelerinin yer aldığı kitabı da hediye etti.   

Ankara'da ortaöğretim kurumlarında görev yapan 167 din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin katıldığı eğitimler 25 Ocak - 13 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 9 farklı üniversiteden 19 öğretim görevlisinin katıldığı programda Prof. Dr. Cemal Tosun, Prof. Dr. Nurullah Altaş, Prof. Dr. Mahmut Ay ve Prof. Dr. İhsan Çapcıoğlu gibi birçok akademisyen yer aldı.        

 

11-03-202111-03-202111-03-202111-03-2021    

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.