Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Yılmaz, Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileriyle buluştu

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen seminerde, fakülte öğrencileriyle bir araya geldi.   
Genel Müdür Yılmaz, Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileriyle buluştu

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinatörlüğünde düzenlenen seminerde, "Okullarda Din Eğitimi, İmam Hatipler ve Geleceğin Öğretmenleri" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.   

Doç. Dr. Salih İnci'nin moderatörlüğünde çevrim içi olarak gerçekleştirilen seminere Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdüsselam Arı ve fakülte öğrencileri katıldı.   

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün görev ve sorumluluk alanıyla ilgili bilgi aktaran Genel Müdür Yılmaz, ilk ve orta dereceli okullarda okutulan din kültürü ve ahlak bilgisi dersine ilişkin bilgi verdi.   

İmam hatip okullarının tarihi, kuruluş amacı ve taşıdığı misyon hakkında bilgiler paylaşan Yılmaz, imam hatip okullarının, Kitap'ın ayetleriyle kâinatın ayetlerinin birlikte okutulduğu okullar olduğunu ifade etti.   

Yılmaz, ilahiyat fakültesi öğrencilerinin birer öğretmen adayı olduklarını belirterek, "Eğitimin niteliği öğretmenlerin niteliğine bağlıdır. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile imam hatip okullarında okutulan meslek derslerini verecek bir öğretmenin ufkunun geniş olması gerekiyor. Bir öğretmenin başarısı aynı zamanda her ders için kullanacağı özel öğretim yöntem ve teknikleri seçmesiyle doğrudan ilgilidir. Öğretmenin meslek bilgisi ne kadar iyi olursa olsun doğru yöntem ve teknikleri kullanamadığı takdirde başarılı olması, öğrenciye faydalı olması mümkün değildir. Dolayısıyla öğretmenlerin hem meslek bilgisine hem genel kültür bilgisine hem de etkili yöntem ve teknikleri kullanabilen bir donanıma sahip olması gerekir." dedi.   

Yılmaz, konuşmasının ardından öğrencilerden gelen soruları cevapladı.   

Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Abdüsselam Arı ve programın moderatörü Salih İnci ise sunumundan dolayı Genel Müdür Nazif Yılmaz'a teşekkür etti.   

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.