Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür YILMAZ, Kosova Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Reshat Mexhiti ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti

Kosova Heyeti 8 Ekim 2018 tarihinde Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
Genel Müdür YILMAZ, Kosova Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Reshat Mexhiti ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti

Kosova Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Reshat Mexhiti başkanlığında, Prizren Müftüsü Besim Berisha ve Prizren Müftülüğü yönetim kurulu din görevlileri 8 Ekim 2018 tarihinde Genel Müdürümüzü ziyaret etti.

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ Türkiye’deki din öğretimi ve Genel Müdürlüğümüzün hizmet sahası ile ilgili bilgi verdi. YILMAZ, bu kapsamda heyete din öğretimi tarihi, imam hatiplerin tarihi seyri, imam hatiplerin ders programları, ders kitapları ve ders içerikleri; öğrencilerin bir üst eğitim kademesine geçişleri, yükseköğretim sistemi ve öğrencilerin yerleşmesi, mezuniyet sonrası istihdam; öğretmenlerin eğitimi, formasyonu ve istihdamı; öğretmen ve yöneticilerin hizmetiçi eğitimleri; temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din, ahlâk ve değerler alanındaki seçmeli dersler ve içerikleri hakkında bilgi verdi. Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa YILDIZ ise daire başkanlığı faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunuldu.

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ ve Kosova Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Reshat Mexhiti yapılan görüşme ve gerçekleşen bilgi paylaşımından duydukları memnuniyeti dile getirerek birbirlerine teşekkür ettiler.

11-10-201811-10-201811-10-201811-10-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.