Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Yılmaz, ÖNDER 2. Okul Aile Birliği Zirvesine Katıldı

Genel Müdür Yılmaz, ÖNDER 2. Okul Aile Birliği Zirvesine Katıldı

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Okul Aile Birliği Komisyonu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Okul Aile Birliği Zirvesine katıldı.

Her Şeyi Okuldan Bekleyemeyiz

Zirvenin “Okul Aile Birliği’nin Eğitim Sistemine Katkısı” başlıklı ikinci oturumunda bir konuşma yapan Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz konuşmasında, eğitimin sadece okul ve sınıflardan ibaret olarak algılandığı eleştirisini getirerek, “Anne baba istiyor ki çocuğumuzu okula gönderelim, öğretmenler, yöneticiler bizim çocuğumuza arzu ettiğimiz her şeyi versin. Okulda siz çocuğa millî, manevî, ahlâkî ve insanî değerleri verdiniz ama dışardaki etkenler tam aksini veriyorsa, bizim her şeyi okuldan beklememiz ve beklentilerimiz karşılanmadığında ise sadece okulu suçlamamız doğru değil. O yüzden bir yerden başlamamız lazım” dedi. Bu çerçevede Genel Müdürlük olarak aileler için yaptıkları çalışmaları anlatan Yılmaz, geçen yıl 380 bin velinin anne baba eğitimi seminerlerine katıldığını aktardı.

5 Ocak Cumartesi günü düzenlenen programa; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, ÖNDER yönetim kurulu üyeleri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, dernek başkanları ve diğer ilgililer katıldı.

İki oturum halinde gerçekleştirilen zirvenin sonunda katılımcılara verilen plaketler ve hatıra fotoğrafı çekimiyle program sona erdi.

 

11-01-201911-01-201911-01-201911-01-201911-01-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.