Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Yılmaz, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Kapsamında 2. Grup Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Genel Müdür Yılmaz, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Kapsamında 2. Grup Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Genel Müdürlüğümüzce, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesini yürüten imam hatip ortaokulu müdürlerine yönelik " İstişare ve Değerlendirme Toplantısı-2" düzenlendi. Toplantıya Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz, Daire Başkanı Dr. Yusuf Akbaş, Proje Danışmanı ve ASBÜ İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Murat Karakaya ve Koordinatör Zeynep Olgun katılım sağladı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile iş birliği çerçevesinde yürütülen "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi"nde, örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesi; mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Bu amaçla, okul müdürleriyle gerçekleştirilen "İstişare ve Değerlendirme Toplantısı-2"de; 

  • Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi'nin hedefleri ve vizyonu,
  • Öğrencilerimizin akademik ve hafızlık alanında elde ettiği başarılar ve özgün uygulamalar,
  • Projenin uygulama usul ve esasları çerçevesinde okullarımızca yürütülen çalışmalar,
  • Okul tanıtım çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

11-06-202111-06-202111-06-202111-06-2021

 

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.