Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Yılmaz, Tayland Heyetini Kabul Etti

Genel Müdür Yılmaz, Tayland Heyetini Kabul Etti

Din Öğretimi Genel Müdür Nazif Yılmaz, ülkemizin örgün din öğretimi tecrübesi hakkında bilgi edinmek amacıyla gelen Tayland heyetini kabul etti.


Kabulde Türkiye’nin din öğretimi tarihi, imam hatipler, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi ile din-ahlak-değerler alanındaki seçmeli dersler ve içerikleri hakkında Genel Müdür Nazif Yılmaz bilgi verdi. Heyet, imam hatip ders müfredatını ve tematik program uygulayan imam hatip proje okullarını ilgiyle karşıladığı kabulde, Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız da uluslararası Anadolu imam hatip liseleri hakkında paylaşımda bulundu.


Genel Müdür Yılmaz, talep edilmesi halinde ülkemizin din öğretimi tecrübesi doğrultusunda gerekli desteğin Tayland makamlarına sağlanacağını ifade ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Heyette uluslararası Anadolu imam hatip lisemizden mezun Taylandlı öğrenci sürprizi


Tayland heyetinde Patani Üniversitesi Rektörü Yrd. Doç. Dr. Ismaillutfi Japakiya, Patani Üniversitesi Rektör Yardımcısı-Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sukree Langputeh ve Kayseri Kocasinan Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi (Uluslararası Mustafa Germirli AİHL) mezunu Abdul-auwal Sidi yer aldı.


Kabulde, imam hatip meslek dersi kitaplarının İngilizce çevirileri ile Genel Müdürlüğümüzün İngilizce ve Arapça olarak hazırladığı Türk Eğitim Sisteminde Din Öğretimi isimli kitapçıklar hediye edildi.

 

20-01-201720-01-2017

20-01-201720-01-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.