Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Yılmaz, uluslararası kız Anadolu imam hatip lisesi öğrencileriyle buluştu

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanlığınca düzenlenen "Hasb-i Alem Buluşmaları"nın ikinci programında, Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz, uluslararası kız Anadolu imam hatip lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek sohbet etti.  
Genel Müdür Yılmaz, uluslararası kız Anadolu imam hatip lisesi öğrencileriyle buluştu

Hasb-i Alem Buluşmaları'na; Ankara Uluslararası Millî İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bahçelievler Uluslararası Şehit Mehmet Karaaslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrenim gören öğrenciler ile okul yöneticileri katıldı.

Moderasyonu Millî Eğitim Uzmanı Cihan Uğur tarafından çevrim içi olarak gerçekleştirilen buluşmanın açılış ve selamlama konuşmasını Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız yaptı.

Daha sonra öğrencilerle bir araya gelen MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, uluslararası imam hatip liselerinin vizyonu ve misyonu hakkında genel bilgiler verdi.

Yılmaz, uluslararası Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören kız öğrencilerin ülkeleri ve ailelerinin birer emaneti olduğunu ifade etti. Emanet olarak kabul ettikleri için de öğrencilerin adeta birer inci, birer kristal gibi kıymetli olduklarını dile getiren Yılmaz, öğrencilerin farklı ülkelerden kardeşleriyle kurdukları bu bağın aynı bahçede açan güllere benzediğini söyledi.

Yılmaz, öğrencilerin mezun olduktan sonra da aralarındaki bu bağı sürdürmeleri gerektiğini belirtti.

Program, öğrencilerin soruları, dilek ve temennilerle son buldu.

10-06-202110-06-202110-06-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.