Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Yılmaz, yoğunlaştırılmış dil programı uygulayan imam hatip ortaokulu yöneticileriyle bir araya geldi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, yoğunlaştırılmış dil programı uygulayan imam hatip ortaokulu yöneticilerine yönelik bilgilendirme toplantısı, Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz'ın katılımıyla gerçekleştirildi.  
Genel Müdür Yılmaz, yoğunlaştırılmış dil programı uygulayan imam hatip ortaokulu yöneticileriyle bir araya geldi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce yaklaşık 500 okulda İngilizce ve Arapça yoğunlaştırılmış dil programı uygulanıyor. Bu kapsamda İngilizce dilinde program yürüten imam hatip okullarının müdürlerine yönelik düzenlenen 1. grup çevrim içi bilgilendirme toplantısı, Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz'ın katılımıyla yapıldı. Toplantıya Şube Müdürü Rabia Kılıçkaya ve Ortaokul Koordinatörü Aysun Mete de katıldı.

Toplantıda okul müdürlerine taslak olarak belirlenen uygulama esasları, yabancı dil eğitimindeki öğretim süreçleri ve yapılabilecek alternatif çalışmalar konusunda bilgiler paylaşıldı.

Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz, yürütülecek çalışmanın artık Din Öğretimi Genel Müdürlüğü çatısı altında koordinatörlük sistemi ile devam edeceğini;  başvuru, onay süreci ve diğer tüm çalışmaların koordineli bir şekilde yürütüleceğini ifade etti.

Şube Müdürü Rabia Kılıçkaya da yabancı dil programı uygulayan proje Anadolu imam hatip lisesi çalışmalarından ve işleyişinden bahsederek program dahilindeki okullara örnek çalışmalar sundu.

Yoğunlaştırılmış yabancı dil programı uygulayan imam hatip ortaokulları koordinatörü Aysun Mete ise aracı dilsiz eğitimin öneminden söz ederek uygulama esasları ve yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

Toplantıda okul müdürlerinden kendi program çalışmaları ve taslak uygulama esasları hakkında görüşleri alındı.

08-06-202108-06-2021

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.