Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür YILMAZ’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenler Günü dolayısıyla Ankara’ya davet edilen öğretmenler, Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ederek Genel Müdür YILMAZ ve daire başkanlarımızla buluştu.
Genel Müdür YILMAZ’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı çerçevesinde Bakanlığımızca ülkemizin farklı illerinden Ankara’ya davet edilen öğretmenleri makamında kabul eden Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ, öğretmen ve öğretmenlik mesleğinin önemini içeren konuşma yaptı.

Bu vesileyle Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajını paylaşıyoruz:

Genel Müdür YILMAZ ’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” diyerek öğretmenlere kıymet vermiş bir dine mensup, öğretmenliği peygamber mesleği olarak görmüş, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmeti şiar edinmiş bir milletiz. 

Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesiller yetiştiren öğretmenlerimiz geleceğin mimarıdır. Üstün gayretlerini ortaya koyarak geleceğe dönük umutlarımızın kaynağı, ülkemizin güvencesi, varlığımızın, değerlerimizin ve kültürümüzün teminatı olan insanımızı yetiştirmenin gayretiyle öğretmenlerimiz kutsal bir vazife ifa etmektedir.

Millî ve manevi değerlerle ruhunu donatan öğretmenin, eğitimi ve öğretimi kaliteli ve bilimsel yöntemlerle tatbiki 2023 Vizyonu’na ulaşmada en büyük katkıyı sunacaktır.

Bitmeyen sevgisi, sonsuz şefkati ve engin bilgisiyle yarınlarımızın bilinçli, bilgili, inançlı, kültürlü ve başarılı insanını yetiştiren eli öpülesi öğretmenin ifa ettiği kutsal vazife için ne söylense azdır.   Çocuklarımızın zihnini açan, kalbine dokunan,  insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsuru, geçmişin öğreticisi geleceğin kurucusu öğretmenlerin sadece öğretmenler gününde değil tüm zamanlarda hakkının teslimi gerekir. 

Maddi ve manevi gayret göstererek öğrencilerinin en iyi şekilde yetişmesi için çaba harcayan, üstün fedakârlıklar göstererek geleceğimizi inşa eden öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyor, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi ve şehit öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum.

 

Nazif YILMAZ               

Din Öğretimi Genel Müdürü

23-11-201823-11-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.