Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüz, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Arasında Ortak Çalışma Toplantısı Yapıldı

Genel Müdürlüğümüz, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Arasında Ortak Çalışma Toplantısı Yapıldı

Genel Müdürlüğümüz ile Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Arasında ortak çalışma toplantısı 24 Temmuz 2019 tarihinde Genel Müdürlüğümüz Kemal Edip Kürkçüoğlu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, TDV Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, TDV Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Eğitim Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, DİB Yurtdışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Suat Okuyan, DİB Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Saliha Bilgiç, DİB Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanvekili Yasemin Çekiçoğlu ve çeşitli düzeyde temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yetkililerini Genel Müdürlükte ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek iş birliğinin önemini vurguladı, birlikte çalışmanın meyvelerini aldıklarını, yakın gelecekte daha önemli sonuçların hep birlikte görüleceğini belirtti.

Toplantıda uluslararası Anadolu imam hatip liselerine 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 83 ülkeden alınacak öğrencilere yönelik gerçekleştirilen yazılı ve sözlü sınav süreci, başvuru ve kabul süreçlerine ilişkin tarafların iş birliği alanları, başarılı adayların yerleştirilme durumu, TDV'nin uluslararası okullara sağladığı katkılar ve iş birliği halinde yürütülen hafızlık çalışması hakkında değerlendirme, istişare ve gelecek planlaması yapıldı.  

26-07-201926-07-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.