Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüz ERASMUS+ KA121 Okul Eğitimi Akreditasyonu Kapsamında Hareketlilikler Başarı ile Devam Ediyor

Genel Müdürlüğümüz ERASMUS+ KA121 Okul Eğitimi Akreditasyonu Kapsamında Hareketlilikler Başarı ile Devam Ediyor

Erasmus+ Programı kapsamındaki Okul Eğitimi Öğrenci ve Personel Hareketliliği için Erasmus Akreditasyonu, kurum ve kuruluşlara programı dahilinde hedeflerini ve hareketliliklerini daha uzun vadede planlama ve gerçekleştirme imkanı tanımaktadır. Erasmus Akreditasyonu ile özellikle daha önce programa katılmış ve bu deneyimlerini arttırmak isteyen kurum/kuruluşlara farklı faaliyetleri birarada ve daha uzun dönemde uygulamaları için fırsat sunulmaktadır. Hareketlilik konsorsiyumu, ortak bir Erasmus Planının parçası olarak hareketlilik faaliyetleri yürütmek üzere, aynı ülkeden kurum/kuruluşlar tarafından oluşturulmakta, her bir hareketlilik konsorsiyumu bir lider kurum/kuruluş tarafından koordine edilmektedir.

Genel Müdürlüğümüz ERASMUS+ KA121 Okul Eğitimi alanında 2022-2027 yılları için "Erasmus+ Programı Ana Eylem 1: Bireylerin Öğrenme Hareketliliği" kapsamında konsorsiyum koordinatörü olarak Ulusal Ajans tarafından akredite edilmiş ve desteklenmiştir.

2022 yılı için hareketliliklere TEKNOFEST ve TÜBİTAK yarışmalarında 2021 Yılında Türkiye düzeyinde ödül alan Anadolu imam hatip liseleri dahil edilmiştir. Konsorsiyum üyesi olarak belirlenen imam hatip okulları yurt dışı hareketlilik faaliyetlerini planlamakta ve yürütmektedir. Hareketlilikler öğretmenler için "İşbaşı Gözlem" ve öğrenciler için "Kısa Dönem Grup Hareketliliği" şeklinde yürütülecektir.

2023 yılında imam hatip okulları için planlanan öğrenci ve öğretmenlere yönelik toplam 92 hareketlilik sağlıklı bir şekilde başarı ile yürütülmektedir. Sürece katkı veren tüm öğretmen ve idarecilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

26-05-202326-05-202326-05-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.